Swoboda kompozycji – sprawdzamy modułowe meble tarasowe

Przebywanie w ogrodzie jest przyjemnością, ale można sprawić, że ta przyjemność będzie jeszcze większa, wystarczy tylko zdecydować się na odpowiednie meble ogrodowe. I tutaj doskonale sprawdzą się meble modułowe. Cieszą się one coraz większą popularnością. Czym się charakteryzują i jak można je komponować w ogrodzie?

 

Meble modułowe do ogrodu – co warto wiedzieć?

Funkcjonalność jest ważna, ale również duże znaczenie ma estetyka. Wybierając meble ogrodowe nie trzeba rezygnować ani z jednego, ani z drugiego. Meble można dobierać nie tylko do stylistyki tarasu czy ogrodu, ale również pod kątem ich wielkości czy własnych preferencji. I tutaj doskonale sprawdzają się modułowe meble ogrodowe, które można samodzielnie konfigurować a więc łączyć, rozdzielać czy też wydłużać. Składają się one z modułów, które stanowią oddzielne elementy. Owe elementy można przestawiać w różnych układach, czy dowolnie ze sobą łączyć, uzyskując meble, które odpowiadają nam w 100%. Do wyboru są choćby moduły narożne, czy też proste. Dzięki temu możecie uzyskać nawet pożądany kształt. Możecie z nich ułożyć narożnik w kształcie litery U czy L, a nawet zyskać dużą sofę. Jedno jest pewne narożniki modułowe spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób.

 

Meble technorattanowe z możliwością przedłużenia, fot. Ogrodosfera.pl

 

Z jakiego materiału warto wybrać meble modułowe?

Meble modułowe mogą być wykonane choćby z techno-rattanu. Możecie obejrzeć ciekawe modele na stronie ogrodosfera.pl. Ten materiał jest niezwykle trwały, odporny na uszkodzenia mechaniczne, ale też łatwo utrzymać go w czystości. Nie blaknie pod wpływem promieni słonecznych i nie powstają na nim zacieki. Doskonale wpisuje się w nowoczesne aranżacje tarasów czy ogrodów zimowych. Jeżeli szukacie kompletu bardziej klasycznego, to lepiej postawcie na ten wykonany z drewna akacjowego. Oczywiście drewno wymaga impregnacji, jednak za sprawą widocznych na powierzchni słoi i sęków zachwyca swoim unikalnym charakterem. Do jednych i drugich mebli można dobrać elementy dodatkowe, takie jak choćby stolik kawowy, pufy, krzesła, czy też fotele. Zwróćcie jeszcze uwagę na to, z jakiego materiału wykonany jest stelaż i tutaj najlepiej wybierać stelaże wykonane z metalu, który jest ocynkowany, a więc pod wpływem wilgoci nie ulega korodowaniu. Jeżeli zamierzacie umieścić meble na niezadaszonym tarasie, to zwróćcie jeszcze uwagę, czy są one odporne na wilgoć i zmienne warunki atmosferyczne.

 

Meble z drewna akacjowego pozwalające na tworzenie własnych kompozycji, fot. Ogrodosfera.pl

 

Jak ustawiać meble modułowe?

Meble modułowe to trafny wybór dla wszystkich, którzy cenią nowoczesność, ale również wybierają rozwiązania skrojone do ich potrzeb. Dzięki modułom możecie wykonać duże narożniki, które pomieszczą większą ilość gości. Odpowiednie ustawienie modułów sprawi także, że zyskacie sporo miejsca pomimo tego, że Wasz taras nie należy do największych. Oczywiście możecie też tworzyć zestawy o podobnych wymiarach, czy układać je symetrycznie. Wszystko zależy od Waszych preferencji oraz ilości domowników czy gości, których zaprosiliście do wspólnego relaksu w ogrodzie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zmieniać ustawienie modułów w zależności od potrzeb. Na pewno bardzo popularnym rozwiązaniem jest ustawianie modułów w kształt litery U czy L. Dzięki temu że moduły można rozdzielać ich przenoszenie, w razie konieczności, jest łatwe. Na co dzień z mebli modułowych możecie wykonać kanapę, natomiast jeżeli będziecie potrzebować więcej miejsca dla gości, wystarczy dołożyć kilka modułów i już zyskacie duży narożnik.

 

Metalowe meble tarasowe, fot. Ogrodosfera.pl

 

 

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gras
Gras
7 miesięcy temu

Dostają wilgoci i amen !