Świeże owoce i warzywa, a także soki i produkty mleczne dla uczniów przasnyskiej „Jedynki” – szkoła realizuje edukacyjny projekt

W poniedziałek w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Przasnyszu wystartował unijny Program dla szkół, który jest realizowany przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. „To bezpłatny projekt edukacyjny, dzięki któremu, w atrakcyjny sposób, dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, regularnie spożywając w szkole dostarczane im owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne” – informuje szkoła.

 

W ramach uczestnictwa w programie Szkoła Podstawowa nr 1 w Przasnyszu zawarła umowę z dostawcą, dostarczającym owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne, które następnie będą udostępniane dzieciom w klasach I-V.

„Dzieci uczestniczące w programie otrzymają przez 8 tygodni, 32 porcje świeżych owoców i warzyw oraz soki owocowe, 25 porcji mleka i produktów mlecznych. Do naszych uczniów w ramach Programu trafią następujące produkty: jabłka, gruszki, śliwki, soki owocowe, marchewki, papryka, rzodkiewki, kalarepa, pomidorki oraz mleko białe, jogurty i kefiry naturalne” – informuje Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Przasnyszu.

„Dzieci, rodzice i nauczyciele mogą korzystać też z materiałów edukacyjnych, w których pojawiają się bohaterowie Ekipy Chrumasa – bajkowe postacie, które przekonują, jak ważna jest dieta bogata w owoce, warzywa i produkty mleczne, a także uczą o ich pochodzeniu, uprawie i produkcji oraz m.in. jak postępować, aby nie marnować żywności” – przekazuje placówka.

Liczymy na to, że dzięki temu przedsięwzięciu dzieciaki z Jedynki będą w praktyce poznawać i stosować  zdrowe nawyki żywieniowe.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments