Świętowali rocznicę nadania imienia i sztandaru chorzelskiej „Dwójce”

W czwartek, 18 maja w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Chorzelach obchodzono 23. rocznicę nadania imienia szkoły i 4. rocznicę nadania nowego sztandaru.

 

Uroczystości szkolnej towarzyszyły słowa patrona, które brzmią: „Żyj tak, abyś był szczęśliwy i aby innym było z Tobą dobrze”. Wśród gości była Beata Szczepankowska, burmistrz miasta i gminy Chorzele, przedstawiciele Rady Miejskiej i Rady Rodziców, ks. Stanisław Dziękiewicz, proboszcz parafii pw. Św. Mikołaja w Chorzelach, a także grono pedagogiczne i rodzice.

Na początku apelu głos zabrała dyrektor placówki Hanna Wilga.

– W swoim przemówieniu podkreśliła, iż każda rocznica skłania do refleksji nad tym, co minęło, ale też do spojrzenia z nadzieją w przyszłość. Jest okazją do wzruszających spotkań i wspomnień. W tym dniu pragniemy wyrazić naszą wdzięczność za wzorce i wartości, które pozostawił nam po sobie Ojciec Święty – relacjonuje szkoła.

 

Tradycyjnie uczniowie przygotowali piękną część artystyczną, pełną muzyki, śpiewu, recytacji oraz tańca, która wzruszała i skłaniała do refleksji. Dzieci wykonały specjalnie dla swojego patrona, jego ulubioną pieśń.

– Obecność Jana Pawła II na zawsze została zapisała w życiu każdego z nas. Jego miłość i jego uśmiech żyją w nas i w naszych czynach. Barka to ulubiona pieśń Ojca Świętego. Tradycyjnie już ofiarowujemy  ją naszemu patronowi – dodaje szkoła.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments