Świętowali 75-lecie powstania OSP w Połoni

Minęło 75 lat od powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Połoni. Druhowie jubileusz  świętowali uroczyście. Były medale, odznaczenia, a na zakończenie festyn wiejski.

 

W niedzielę, 2 lipca odbyła się uroczystość jubileuszowa związana z 75 – leciem powstania jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Połoni, w gminie Jednorożec.

Wydarzenie rozpoczęła msza święta sprawowana w parafii pw. Zmartwychwstałego Chrystusa, w intencji obecnych i byłych strażaków oraz ich rodzin. Po jej zakończeniu wszyscy przemaszerowali pod budynek remizy, gdzie odbył się uroczysty apel. Udział w nim wzięli: Krzysztof Iwulski, wójt gminy Jednorożec, Krzysztof Bieńkowski, starosta przasnyski, Konrad Wojnarowski, radny sejmiku województwa mazowieckiego oraz Zenon Szczepankowski, dyrektor Medycznej Szkoły Policealnej w Przasnyszu, który reprezentował Adama Struzika, marszałka województwa mazowieckiego oraz Włodzimierz Stolarczyk, wiceprezes Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.

 

Podczas apelu druhowie otrzymali medale i odznaczenia za pracę na rzecz społeczeństwa. W tym szczególnym dla nich dniu nie zabrakło gratulacji, życzeń i wyrazów uznania. Na zakończenie uroczystości zorganizowano festyn wiejski i zaproszono wszystkich do wspólnej zabawy.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments