Święto żołnierzy niezłomnych w Jednorożcu.

Na apel Starosty Przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego, w obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” włączyły się powiatowe placówki oświatowe. Uczniowie i nauczyciele z Zespołów Szkół Powiatowych w Przasnyszu i Chorzelach wzięli udział w Rajdzie Patriotycznym w Górach Dębowych, natomiast Liceum Ogólnokształcące w Jednorożcu, we współpracy z Publicznym Gimnazjum, przygotowały uroczysty apel pamięci.

 Uczniowie liceum i gimnazjum przedstawili wspaniały program patriotyczny nawiązujący do tradycji polskiego podziemia antykomunistycznego. W apelu wzięli udział m.in. Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski, Senator RP Jana Maria Jackowski, Wójt Gminy Jednorożec Krzysztof Iwulski. Piękną część artystyczną, zakończyło wspólne odśpiewanie „Modlitwy obozowej” – pierwszej pieśni żołnierskiej powstałej w okresie II Wojny Światowej.

Dyrektor LO Jolanta Bączek oraz dyrektor Gimnazjum Artur Piotrak, wręczyli także razem ze starostą Bieńkowskim i Wójtem Iwulskim dyplomy i podziękowania szczególnie wyróżniającym się uczniom.

Źródło Starostwo Powiatowe w Przasnyszu
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments