Święto Zmarłych 2022 r. Nie będzie sprzedaży kwiatów i zniczy pod cmentarzem od strony ul. Orlika

W najbliższych dniach będziemy wspominać swoich zmarłych bliskich. W 2020 r. rząd wprowadził zakaz wstępu na cmentarze, co spowodowało straty u sprzedawców chryzantem. W 2021 r. w Przasnyszu trwały prace polegające na utworzeniu parku im. Orlika, co wykluczyło handel od północnej strony cmentarza. Choć tegoroczne Święto Zmarłych powinno przebiegać bez zakłóceń, burmistrz Przasnysza zadecydował, że również w tym roku sprzedaży kwiatów i zniczy od strony ul. Orlika nie będzie.

 

W 2021 r. przetarg na dzierżawę miejsc do handlu przed Świętem Zmarłych przy cmentarzu parafialnym w Przasnyszu został odwołany. Powodem była konieczność modernizacji terenu przycmentarnego, położonego przy ul. Orlika w ramach tworzenia Parku im. Stefana Cieleckiego ps. „Orlik”.

– W 2022 roku Miasto zorganizowało przetarg na dzierżawę miejsc do handlu przy cmentarzu komunalnym, położnym w Sierakowie. W jego wyniku zostały zlicytowane 4 z 6 dostępnych miejsc. Natomiast teren przycmentarny od ul. Orlika w Przasnyszu,  został wyłączony z handlu z uwagi na urządzony Park im. Stefana Cieleckiego ps. „Orlik”, co wykluczyło 36 miejsc sprzedażowych — informuje burmistrz Łukasz Chrostowski.

 

Handel kwiatami i zniczami będzie się odbywał jedynie w pasie drogowym ul. Ostrołęckiej

Stoiska, na których będzie odbywał się handel, będą znajdowały się jedynie po stronie głównej bramy cmentarza parafialnego (ul.Ostrołęcka).

Burmistrz Przasnysza na dzień 26 października wydał 32 zezwolenia na zajęcie pasa drogowego na prawach wyłączności w celu umieszczenia tymczasowego stoiska handlowego w pasie drogi gminnej – ul.Ostrołęckiej.

Pierwsze stoiska pod cmentarzem pojawią się już dziś.

 

M.Jabłońska

 

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
Janusz
1 miesiąc temu

Maskara . Kto to wymyślił ? Tam teraz ani przejść ani przejechać nie można ! Tam pozwolić na handel na ulicy gdzie miejsca nie ma ? A tam gdzie jest miejsce nie pozwolić.

lulka
lulka
1 miesiąc temu
Reply to  Janusz

Samochody jeżdziły i piesi chodzili , nikt nikomu nie przeszkadzał.

Hkaga
Hkaga
1 miesiąc temu

Od Orlika niea handlu a na parkingu szkoły nr 3 można kupić hryzantemy. To szkoła może podnajmować plac?