Święto Wojska Polskiego w przasnyskiej jednostce. Odznaczenie dla dyrektora ZSP Andrzeja Brockiego [FOTO]

13 sierpnia w Przasnyszu odbył się apel z okazji Święta Wojska Polskiego. Uroczystość była okazją do wręczenia aktów mianowań oraz wyróżnień za uzyskiwanie wysokich wyników w szkoleniu, wzorową postawę żołnierską oraz nienaganną dyscyplinę dla szczególnie zasłużonych żołnierzy i pracowników Resortu Obrony Narodowej.

 

Zbiórka odbyła się na placu apelowym 2. Ośrodka Radioelektronicznego.

– Święto Wojska Polskiego, które zostało ustanowione na pamiątkę Bitwy Warszawskiej w 1920 roku w obecnym kształcie wprowadzone zostało 30 lipca 1992 roku. Z szacunkiem i dumą wspominamy te wydarzenia, które są potwierdzeniem szczególnego zaangażowania Wojska Polskiego w czasie wojny polsko – bolszewickiej w udaremnienie planu rozprzestrzenienia się rewolucji bolszewickiej na Europę Zachodnią. Wysiłek zbrojny poniesiony przez naszych rodaków stanowi nieodłączną część wartości naszego narodu – mówił w trakcie uroczystości dowódca ośrodka, płk dypl. Bogusław Postek.

 

– W dniu dzisiejszym przypominam, że niepodległość zdobywa się aktywnością. Żołnierz Wojska Polskiego podczas akcji bojowej powinien być aktywny i zarazem bardzo cierpliwy, a każdy z nas doskonale wie, że jedynym gwarantem zapewniającym powodzenie w akcji jest intensywne szkolenie. Serdecznie dziękuję za tę wierną służbę na rzecz naszej Ojczyzny. Dziękuję również za budowanie pięknego wizerunku żołnierza Wojska Polskiego – dodał.

Uroczystość była okazją do wręczenia odznaki pamiątkowej. Otrzymał ją dyrektor Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu, Andrzej Brocki. Dowódca Ośrodka wręczając to wyróżnienie zwrócił uwagę, że współpraca pomiędzy jednostką, a szkołą układa się wzorowo.

– Niezwykle istotnym jest, że obydwaj myślimy jednakowo i mamy tę świadomość, że nasza współpraca jest ważnym elementem wychowania obywatelskiego uczniów, a w dalszej perspektywie instrumentem umożliwiającym młodzieży planowanie kariery zawodowej w Wojsku Polskim. Oczywiście poza przywilejami dla uczniów podpisane przez nas porozumienie o współpracy oznacza również korzyści dla samej szkoły. Może ona liczyć na wsparcie podczas szkolenia wojskowego, zwiększone subwencje oświatowe czy dotacje celowe z Ministerstwa Obrony Narodowej. Najlepszym tego przykładem jest powstające strzelnica laserowa w budynku Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu – stwierdził płk Postek i pogratulował dyrektorowi.

Okolicznościowego błogosławieństwa udzielił zebranym proboszcz parafii Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu – ks. Romuald Ciesielski, a oprawę muzyczną zapewniła orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Przasnyszu pod przewodnictwem kapelmistrza Piotra Zalewskiego.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments