Święto Niepodległości w Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu

W dniu Narodowego Święta Niepodległości na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu odbyła się uroczysta zmiana służby z odegraniem hymnu podczas podnoszenia flagi państwowej na maszt.

 

W uroczystości uczestniczył Komendant Powiatowy PSP st. bryg. mgr inż. Waldemar Białczak oraz strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu. Komendant Powiatowy PSP przybliżył historię związaną z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, a także podkreślił wagę propagowania wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.

W tym szczególnym dniu strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z Przasnysza odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego wspierając akcję Niepodległa do hymnu.

 

– Narodowe Święto Niepodległości upamiętnia i honoruje postacie i czyny, które niegdyś doprowadziły do odrodzenia polskiej państwowości. Także i naszą strażacką tradycję wzbogaca ówczesny trud i przelana krew naszych poprzedników. Ale przede wszystkim jest to dzień, który przypomina, że możliwość suwerennego stanowienia o losach Ojczyzny niezmiennie zależy od naszych bieżących wysiłków w służbie dla Jej bezpiecznej i pomyślnej przyszłości – podsumowała uroczystość przasnyska Komenda.

 

Źródło KP PSP Przasnysz
Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Polo
Polo
1 rok temu

Ale mglisto było

Anna
Anna
1 rok temu

Część i chwała wszystkim mundurowym..