ŚWIĘTO KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ I ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH W CHORZELACH

Dzień 13 października 2017 r. był ważnym wydarzeniem w życiu Zespołu Szkół Powiatowych im. Wł. St. Reymonta w Chorzelach.

Tego dnia obchodziliśmy dwa bardzo ważne święta – Dzień Nauczyciela i ślubowanie klas pierwszych. Młodzież prowadząca uroczystość przywitała wszystkich zgromadzonych:

Dyrekcje szkoły – Pana Krzysztofa Milewskiego i Panią Marlenę Chmielewską – Burczyńską, zaproszonych gości, radę pedagogiczną, pracowników szkoły oraz wszystkich uczniów. Następnie głos zabrał Pan Dyrektor Krzysztof Milewski, który serdecznie przywitał Pana Zenona Szczepankowskiego – Starostę Powiatu Przasnyskiego oraz Przewodniczącego Rady Rodziców – Pana Andrzeja Burnosa, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. W pierwszej części uroczystego apelu pan Dyrektor Krzysztof Milewski  złożył serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej oraz wręczył Nagrody Dyrektora najbardziej wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym.  Nagrody otrzymali nauczyciele: Marlena Barbara Chmielewska – Burczyńska ,Sabina Ewa Nowotczyńska ,

Beata Smolińska , Joanna Katarzyna  Brosch , Monika  Kłodowska, Iwona  Szcześniak –Koczkodon, Alina Morawska, Joanna  Różańska  – Tańska, Maria  Jolanta Lidzka, Joanna Brodzińska, Rafał Burczyński i Krzysztof Drężek oraz pracownicy administracji i obsługi: Magdalena Walaszczyk, Elżbieta Rogalska, Anna Ostrowska, Romuald Walc, Emilia  Gnatowska, Milena Kolwicz ,Bożena  Gąska, Beata Borkowska. Następnie głos zabrał Pan Starosta – Zenon Szczepankowski, życząc wszystkim nauczycielom wytrwałości, powodzenia i sukcesów w wykonywaniu tak odpowiedzialnego i pięknego zawodu jakim jest pedagog. Symbolem serdecznych życzeń był bukiet kwiatów, który Pan Starosta złożył na ręce Pani Wicedyrektor Marleny Chmielewskiej – Burczyńskiej.

Następnie głos zabrała młodzież, zaczynając swoje podziękowania słowami Grzegorza Piramowicza – pedagoga, działacza oświatowego i sekretarza KEN – „Jestem z woli Boga, najukochańszego wszystkich ludzi ojca, na to powołany, żebym całą  usilność łożył na takie wyćwiczenie młodzi, aby z nich byli ludzie pobożni, cnotliwi, około swoich pożytków oświeceni, zdrowi i czerstwi, zgoła żeby byli szczęśliwymi(…)” Uczniowie podziękowali Dyrekcji, swoim nauczycielom i wychowawcom oraz wszystkim pracownikom szkoły za trud i poświęcenia wkładany w pracę, za miłość i za kształtowanie młodych umysłów i serc oraz wręczyli kwiaty.

W drugiej części akademii miało miejsce Ślubowanie klas pierwszych. Przedstawiciele klas I a, I TOT, I TŻiUG oraz I BS uroczyście ślubowali na sztandar, że będą godnie reprezentować szkołę, strzec jej honoru i wartości. Po oficjalnej części przyszła kolej na zabawę, w której starsi uczniowie przygotowali i przystosowali swoich młodszych kolegów do pracy i życia w naszej szkole. Umiejętności pierwszaków były sprawdzane w czterech konkurencjach. Poznaliśmy różne talenty naszych uczniów, począwszy od wiedzy na temat szkoły, a skończywszy na malarstwie 

Świetną zabawę i wesołą atmosferę zakończyło wręczenie dyplomów dla wszystkich klas pierwszych, które powinny czuć się wygrane, ale ostatecznie pierwsze miejsce zajęła klasa I Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych .

Joanna Brodzińska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments