Święto 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu [FOTO]

Dziś, 23 kwietnia 2021r. odbyła się uroczysta zbiórka z okazji święta 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu.

 

Wyjątkowe znaczenie tego święta podkreślił Dowódca Ośrodka – płk dypl. Bogusław Postek.

Ze względu na panujące warunki epidemiczne na terenie kraju tegoroczne święto ma szczególny charakter, ale nie tylko z tego względu. Dzisiejszy dzień zapisze się jako ten szczególny w historii przasnyskiej jednostki wojskowej, przede wszystkim ze względu na fakt otrzymania proporców rozpoznawczych Dowódcy Ośrodka i Dowódcy Batalionu Walki Elektronicznej. Symbole te przez całe dziesięciolecia towarzyszyły polskiemu żołnierzowi i od dzisiejszego dnia towarzyszyły będą również nam. Kryją one w sobie bliskie sercu każdego żołnierza Ośrodka wartości obowiązku wobec Ojczyzny i zarazem szczególnego zdyscyplinowania, ściśle związanego z przynależnością do przasnyskiej jednostki. To właśnie utożsamianie się z tymi wartościami nadaje sens służbie wojskowej, uczy odpowiedzialności, zaszczepia w sercu i umyśle sprawę najważniejszą, godne reprezentowanie 2. Ośrodka Radioelektronicznego…”

 

Zbiórka była również okazją do wręczenia podziękowań fundatorom i zarazem ojcom chrzestnym proporców rozpoznawczych: Staroście przasnyskiemu Krzysztofowi Bieńkowskiemu oraz Burmistrzowi Miasta Przasnysz Łukaszowi Chrostowskiemu.

Dowódca Ośrodka przekazał również pamiątkowy ryngraf oraz coin zwycięzcy licytacji na rzecz wsparcia Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju – Wicestaroście przasnyskiemu, a także byłemu Dowódcy Ośrodka – płk rez. Waldemarowi Trochimiukowi.

W tak ważnym dniu płk Postek nie zapomniał również o żołnierzach i pracownikach przasnyskiej jednostki wojskowej, do których skierował słowa podziękowania.

„W dniu naszego święta chciałbym podziękować wszystkim żołnierzom i pracownikom resortu obrony narodowej za sumienną służbę i pracę na rzecz budowania solidnego i sprawnie funkcjonującego 2. Ośrodka Radioelektronicznego. Rozwój przasnyskiej Jednostki dokonujący się na przestrzeni ostatnich dwóch lat zawdzięczam również Wam, którzy poprzez swoje zaangażowanie oraz rzetelną służbę i pracę wnieśliście duży wkład w jej ostateczny kształt. Życzę wszystkim żołnierskiego szczęścia wielu kolejnych sukcesów i osiągnięć w służbie i pracy, a także wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i rodzinnym.”

Podczas zbiórki komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ciechanowie ppłk Krzysztof Futyma wręczył również medal za zasługi dla obronności kraju państwu Dorocie i Kazimierzowi Węgierskim, którzy wychowali trzech swoich synów na wzorowych żołnierzy.

Święto 2. Ośrodka Radioelektronicznego ustanowione zostało 10 kwietnia 2003 roku decyzją nr 98 Ministra Obrony Narodowej.

 

 


 

Źródło 2ORel
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zima84
zima84
17 dni temu

Panie Postek – weź się Pan za musztrę, bo ostatnie zdjęcie to jakaś porażka… żeby “poczet sztandarowy” nie mówiąc o “kompanii honorowej” szedł jak Baba Jaga… za moich czasów to mieliby po takim “pokazie” co najmniej rejony, nocne ćwiczenia w pełnym oporządzeniu i zomz (ogarnięci wiedzą ocb) Moja kompania jak oddawała honor w marszu to szyby drżały… A płk na apelu był pod wrażeniem. Dziś pod tym względem to zabawa w wojsko… idę na 8 godzin i mam w tyłku musztrę… wypłata i tak będzie… Niestety…

Radek
Radek
16 dni temu
odpowiada  zima84

Co to znaczy szedł jak baba Jaga, bo ja tam nie widzę błędów. Szyby drżały 🤣
Jakbyś nie zauważył pajacu buty się trochę zmieniły od zimy 84 i raczej ciężko w nich przybić.