Święto 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu [FOTO]

Dziś, 23 kwietnia 2021r. odbyła się uroczysta zbiórka z okazji święta 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu.

 

Wyjątkowe znaczenie tego święta podkreślił Dowódca Ośrodka – płk dypl. Bogusław Postek.

Ze względu na panujące warunki epidemiczne na terenie kraju tegoroczne święto ma szczególny charakter, ale nie tylko z tego względu. Dzisiejszy dzień zapisze się jako ten szczególny w historii przasnyskiej jednostki wojskowej, przede wszystkim ze względu na fakt otrzymania proporców rozpoznawczych Dowódcy Ośrodka i Dowódcy Batalionu Walki Elektronicznej. Symbole te przez całe dziesięciolecia towarzyszyły polskiemu żołnierzowi i od dzisiejszego dnia towarzyszyły będą również nam. Kryją one w sobie bliskie sercu każdego żołnierza Ośrodka wartości obowiązku wobec Ojczyzny i zarazem szczególnego zdyscyplinowania, ściśle związanego z przynależnością do przasnyskiej jednostki. To właśnie utożsamianie się z tymi wartościami nadaje sens służbie wojskowej, uczy odpowiedzialności, zaszczepia w sercu i umyśle sprawę najważniejszą, godne reprezentowanie 2. Ośrodka Radioelektronicznego…”

 

Zbiórka była również okazją do wręczenia podziękowań fundatorom i zarazem ojcom chrzestnym proporców rozpoznawczych: Staroście przasnyskiemu Krzysztofowi Bieńkowskiemu oraz Burmistrzowi Miasta Przasnysz Łukaszowi Chrostowskiemu.

Dowódca Ośrodka przekazał również pamiątkowy ryngraf oraz coin zwycięzcy licytacji na rzecz wsparcia Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju – Wicestaroście przasnyskiemu, a także byłemu Dowódcy Ośrodka – płk rez. Waldemarowi Trochimiukowi.

W tak ważnym dniu płk Postek nie zapomniał również o żołnierzach i pracownikach przasnyskiej jednostki wojskowej, do których skierował słowa podziękowania.

„W dniu naszego święta chciałbym podziękować wszystkim żołnierzom i pracownikom resortu obrony narodowej za sumienną służbę i pracę na rzecz budowania solidnego i sprawnie funkcjonującego 2. Ośrodka Radioelektronicznego. Rozwój przasnyskiej Jednostki dokonujący się na przestrzeni ostatnich dwóch lat zawdzięczam również Wam, którzy poprzez swoje zaangażowanie oraz rzetelną służbę i pracę wnieśliście duży wkład w jej ostateczny kształt. Życzę wszystkim żołnierskiego szczęścia wielu kolejnych sukcesów i osiągnięć w służbie i pracy, a także wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i rodzinnym.”

Podczas zbiórki komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ciechanowie ppłk Krzysztof Futyma wręczył również medal za zasługi dla obronności kraju państwu Dorocie i Kazimierzowi Węgierskim, którzy wychowali trzech swoich synów na wzorowych żołnierzy.

Święto 2. Ośrodka Radioelektronicznego ustanowione zostało 10 kwietnia 2003 roku decyzją nr 98 Ministra Obrony Narodowej.

 

 


 

Źródło 2ORel
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zima84
zima84
2 lat temu

Panie Postek – weź się Pan za musztrę, bo ostatnie zdjęcie to jakaś porażka… żeby „poczet sztandarowy” nie mówiąc o „kompanii honorowej” szedł jak Baba Jaga… za moich czasów to mieliby po takim „pokazie” co najmniej rejony, nocne ćwiczenia w pełnym oporządzeniu i zomz (ogarnięci wiedzą ocb) Moja kompania jak oddawała honor w marszu to szyby drżały… A płk na apelu był pod wrażeniem. Dziś pod tym względem to zabawa w wojsko… idę na 8 godzin i mam w tyłku musztrę… wypłata i tak będzie… Niestety…

Radek
Radek
2 lat temu
Reply to  zima84

Co to znaczy szedł jak baba Jaga, bo ja tam nie widzę błędów. Szyby drżały 🤣
Jakbyś nie zauważył pajacu buty się trochę zmieniły od zimy 84 i raczej ciężko w nich przybić.