Świetny wynik uczniów z Jednorożca w finale wojewódzkim ogólnopolskiego turnieju

Drużyna za Szkoły Podstawowej im. Adama Chętnika w Jednorożcu zajęła III miejsce w Finale Wojewódzkim Mazowsza Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Adama Chętnika w Jednorożcu dostali się do wojewódzkiego finału po tym, jak 28 kwietnia 2022 w Szkole Podstawowej nr 3 w Przasnyszu zajęli I miejsce w eliminacjach rejonowych.

Finał Wojewódzki Mazowsza Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbył się 12 maja w Szkole Podstawowej nr 14 w Warszawie – Ursusie. Grupa uczniów w składzie: Alicja Gwiazda, Aleksandra Pietrak, Damian Krajewski, Arkadiusz Przybyłek zajęli 3. miejsce. Opiekunem uczniów była Lucyna Piotrak.

Turniej dla szkół podstawowych organizowany był w dwóch grupach wiekowych. Młodszą grupę zgodnie z regulaminem reprezentowało czterech uczniów, natomiast starszą grupę trzech uczniów. Zawodnicy rywalizowali ze sobą na torze przeszkód miasteczku ruchu drogowego, musieli wykazać się wiedzą z prawa o ruchu drogowym, rozwiązywać testy z zakresu skrzyżowań i wykazać się wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Celem turnieju są działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.