Świetne wyniki egzaminu maturalnego w ALO Przasnysz.

Po raz dziewiąty z rzędu Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Przasnyszu może pochwalić się bardzo dobrymi wynikami zdawalności egzaminu dojrzałości. W tym roku wyniosła ona aż 91,3%.

W 2019 roku w Polsce do matury przystąpiło 247 230 abiturientów, z czego maturę zdało 86,4%. W województwie mazowieckim maturę zdało 82%. Z kolei w powiecie przasnyskim do matury przystąpiły 432 osoby, z czego pozytywny wynik uzyskało 77%.

Akademickie Liceum Ogólnokształcące może pochwalić się zdawalnością 91,3%. Egzamin zdało 21 uczniów, dwóch uczniów ma natomiast prawo przystąpić do egzaminu poprawkowego w sierpniu. Również w Liceum Dla Dorosłych spośród 11 słuchaczy, wynik pozytywny uzyskało 9, co stanowi 82%. Dwóch słuchaczy zadeklarowało przystąpienie do egzaminu w sierpniu.

Szkoła oferuje jeszcze kilka wolnych miejsc dla uczniów po szkole podstawowej i gimnazjum do klas o następujących profilach:

– media cyfrowe

– trener personalny

–  lingwistyczno-turystyczny

– technikum rolniczego

– technikum handlowego

Rekrutacja trawa tylko do 30 lipca 2019 r. Szkoła kładzie nacisk nie tylko na zajęcia teoretyczne, ale i praktyczne. Uczniowie biorą udział między innymi w kursach zawodowych:

  • kurs detektywistyczny – kurs prowadzony w ramach projektu „Czas na zmiany!” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
  • animator czasu wolnego z językiem angielskim – kurs prowadzony w ramach projektu „Przestrzeń do rozwoju” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Źródło ALO Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments