Świetna wiadomość dla mieszkańców Przasnysza! Ogłoszono pierwszy przetarg na budowę dwóch rond na drodze krajowej nr 57.

Prowadzone od początku kadencji działania i interwencje starosty przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego przyniosły oczekiwany efekt. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie ogłosiła właśnie przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej na rozbudowę drogi krajowej nr 57 w Przasnyszu.

Zadanie obejmuje m.in. budowę dwóch rond:

1) na skrzyżowaniu z ulicami Orlika i Królewiecką z jednoczesną budową dróg dojazdowych do posesji;

2) na skrzyżowaniu z ulicami Świerczewo i Zawodzie.

Mieszkańcy i kierowcy z Przasnysza od dawna zgłaszali staroście konieczność budowy rond na drodze krajowej właśnie w tych miejscach. Pozwoli to na udrożnienie ruchu na wyjeździe z osiedla Orlika oraz znacznie zmniejszy ryzyko kolizji i wypadków na istniejących skrzyżowaniach.

Zapraszamy wykonawców do składania ofert w postępowaniu – termin upływa 16 września. Planowany termin opracowania dokumentacji projektowej to maksymalnie 22 miesiące. Po wykonaniu dokumentacji i uzyskaniu decyzji ZRID zostanie wyłoniony wykonawca inwestycji.


Źródło Starostwo Powiatowe w Przasnyszu
Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek
Jacek
3 lat temu

Wbrew temu, co głosi starostwo w tytule, nie chodzi o przetarg na budowę rond, ale o wykonanie dokumentacji projektowej. Tytuł wprowadza czytelników w błąd.

Jojo
Jojo
3 lat temu

Prima aprilis to jest raz w roku?