Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w przasnyskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

Uczniowie uczęszczający na zajęcia do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Przasnyszu przyłączyli się do obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

 

2 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 2007 roku. Według Światowej Organizacji Zdrowia około jedno na 100 dzieci choruje na autyzm.

Tego dnia w całym kraju odbywa się wiele różnych akcji i inicjatyw, które mają na celu zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi borykają się osoby w spektrum autyzmu oraz ich rodziny. Jednym z symboli tego dnia jest podświetlanie budynków na niebiesko i różowo. Kolory te mają pokazać, że autyzm nie ma płci. W poniedziałek, 3 kwietnia do akcji przyłączył się Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Przasnyszu, który także zaświecił na niebiesko.

 

– Na korytarzach szkolnych, w klasach lekcyjnych oraz w sali gimnastycznej królowały dziś odcienie morskie, błękity, granaty, kobalt. W taki sposób okazaliśmy solidarność z osobami z autyzmem. Uczniowie uczestnicząc w zajęciach poznali objawy autyzmu, uczyli się empatii, nawiązywania poprawnych relacji, mogli empirycznie odczuć, co czują osoby autystyczne w różnych sytuacjach – relacjonuje Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Przasnyszu.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, że dzieci ze spectrum autyzmu inaczej odbierają świat.

– Wiemy już także, jak wspierać naszych kolegów, jak pomóc im pokonywać trudności dnia codziennego – dodaje ośrodek.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments