Światowy Dzień Oszczędzania w przasnyskiej „Dwójce”

Uczniowie z przasnyskiej „Dwójki” wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Oszczędzania. Zorganizowano konkursy i spotkanie z przedstawicielem banku.

 

W 2022 roku Światowy Dzień Oszczędzania przypadł na 31 października. Został zainicjowany przez przedstawicieli banków europejskich podczas 1. Międzynarodowej Konferencji Kas Oszczędnościowych w Mediolanie w 1924 roku. Podczas jej trwania uczestnicy potwierdzili ważną rolę oszczędności w stabilnym rozwoju globalnego społeczeństwa i postanowili oszczędzanie promować na świecie.

O tej inicjatywie pamiętają uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. H. Sienkiewicza w Przasnyszu, którzy już od najmłodszych lat uczą się o wartości pieniądza.

 

– SKO prężnie działające w naszej szkole było inicjatorem wielu działań tego dnia. Uczniowie z klasy 1a i 2a uczestniczyli w lekcji o oszczędzaniu przeprowadzonej przez przedstawicieli Banku PKO. Opiekun SKO wraz z nauczycielami matematyki zorganizował konkurs matematyczny dotyczący oszczędzania. Uczniowie tabliczki oszczędności zapełnili i konta powiększyli – relacjonuje szkoła.

Święto było okazją do pozyskania nowych członków Szkolnego Koła Oszczędzania.

– Oczywiście nasza rodzinka SKO powiększyła się o nowych członków. Każdy uczeń naszej szkoły wie, że warto oszczędzać i spełniać swoje marzenia – dodaje szkoła.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments