Świąteczne wyzwania budowlane z LEGO – propozycje zabaw i konkursów z klockami dla całej rodziny podczas świąt

Klocki Lego to nie tylko doskonały pomysł na prezent, ale również atrakcyjna forma spędzania czasu z bliskimi. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, postanowiliśmy przygotować mini poradnik, dotyczący zabaw i konkursów właśnie z ich użyciem. Dowiesz się z niego, jak ciekawie można spędzić czas z rodziną, wykorzystując w tym celu klocki Lego. Zapraszamy.

Po pierwsze: wspólne układanie zestawu

Klocki to niewątpliwie jeden z lepszych pomysłów na prezent dla małych konstruktorów. Jeżeli zatem wśród podarunków, jakie Twoja pociecha znajdzie pod choinką, jest nowy zestaw Lego, z całą pewnością powinieneś wykorzystać ten fakt, jako sposób na wspólną zabawę z dzieckiem. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby do jego składania zaangażować także innych członków rodziny. Nie tylko stworzycie wspólnie coś wyjątkowego, doskonale się przy tym bawiąc. Zyskacie także szansę na to, aby choć przez chwilę poczuć się znów jak dzieci.

Po drugie: budowanie wieży z klocków

Mimo, że to niezwykle popularna forma zabawy, każdy chętnie decyduje się na wzięcie w niej udziału. Możecie budować wspólnie jedną wieżę lub przeprowadzić konkurs, kto stworzy najwyższą budowlę. To świetna zabawa, dostarczająca ogromu pozytywnych emocji, która uczy jednocześnie współpracy, zdrowej rywalizacji oraz umiejętności przegrywania.

Po trzecie: tworzenie świątecznych ozdób

Producent klocków Lego dokłada starań, aby wciąż zaskakiwać swoich klientów. Dlatego też wśród przygotowanych przez niego propozycji można znaleźć wiele tematycznych zestawów, w tym również z motywem świąt. W zależności od wybranego wariantu, istnieje możliwość skompletowania ozdób idealnych do przystrojenia choinki, a także stanowiących dekorację pokoju dziecka, salonu itp. To doskonały sposób na spędzenie czasu w rodzinnym gronie i pielęgnowanie tradycji.

Po czwarte: tworzenie własnych budowli

Klocki Lego to nie tylko odtwórcze składanie zestawów, zgodnie z załączoną do nich instrukcją. To także sposób na pobudzenie wyobraźni i rozwój kreatywności u najmłodszych. Warto wykorzystać je do tworzenia swoich własnych pomysłów i stawiania wymyślonych przez siebie konstrukcji. Budować z klocków lego można tak naprawdę wszystko, a jedynym ograniczeniem w realizacji projektów, jest wyobraźnia uczestników zabawy. Możecie zdecydować się na pracę zespołową lub zorganizować konkurs na najciekawszą budowlę. Pomysłów jest wiele i zdecydowanie warto w tym wypadku puścić wodze fantazji.

Gdzie kupić ciekawe zestawy klocków Lego?

Już od dziesiątek lat klocki Lego cieszą się olbrzymią popularnością, a miejsc, w których można dokonać ich zakupu stale przybywa. Warto jednak zdecydować się na skorzystanie z oferty sklepów, dysponujących szeroką gamą rozmaitych modeli. Jednym z miejsc, których asortyment obfituje w ich szeroki wybór, jest sklep internetowy empik.com. Duża różnorodność zestawów sprawia, że każdy znajdzie tam coś odpowiedniego dla siebie i swoich bliskich. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą e-sklepu i życzymy udanych zakupów.

 

materiał zewnętrzny

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments