Świąteczne iluminacje na przasnyskim rynku [FOTO]

Jak co roku, w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, niektóre z przasnyskich ulic i rynek miejski są ozdabiane iluminacjami świątecznymi.

 

Tradycyjnie już iluminacje rozbłysły w Mikołajki, 6 grudnia. Tego dnia na najmłodszych mieszkańców czekał baśniowy „Wielki Casting na pomocnika Świętego Mikołaja” zorganizowany przez artystów z Krakowskiego Teatru Ulicznego „Scena Kalejdoskop”.

W ostatnim czasie kolejne ozdoby były kupowane dzięki składanym przez mieszkańców, a potem wyłonionym w głosowaniu projektom z budżetu obywatelskiego. W tym roku było podobnie. Na rynku pojawiły się nowe iluminacje m.in. skrzydła anioła.

– Ozdoby świąteczne to realizacja budżetu obywatelskiego z 2020 r. Miasto zakupiło widoczne na rynku ozdoby na własność za kwotę około 50 tys. zł. Z pierwszych reakcji naszych mieszkańców widać, że bardzo się spodobały – zwłaszcza skrzydła anioła – mówi nam burmistrz Łukasz Chrostowski.

 

Tradycyjnie, przed ratuszem stanęła też duża choinka z kolorowymi lampkami, która wprowadza mieszkańców w świąteczny nastrój. Jest też znana już ramka z napisem Przasnysz. Ozdoby zawisły na latarniach znajdujących się wkoło rynku oraz słupach przy kościołach parafialnych.

W tym roku, po raz kolejny w rynku nie spotkamy żywej szopki. Miasto Przasnysz odstąpiło od tego pomysłu, ze względu na dobro zwierząt, które w niej przebywały.

 

 

Sprawdź również
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
1 miesiąc temu

Choinka beznadziejna .Pozostałe ozdoby całkiem fajne

Anna
Anna
1 miesiąc temu

Choinka beznadziejna.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 miesiąc temu

A napisz Przasnysz przy LO nadal tonie w ciemnosciach

Ait
Ait
1 miesiąc temu

Na tle innych miast wypadamy beznadziejne. Wystarczy przejechać przez oscienne miasta głównymi drogami, a u nas dno bez dna.

Kazio
Kazio
1 miesiąc temu
Reply to  Ait

Tak było, jest i będzie.

Konował
Konował
1 miesiąc temu
Reply to  Kazio

Ale pensje se podnieśli