,,Świadomy – czujny – bezpieczny” – przasnyscy policjanci spotkali się z seniorami z Bogatego

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu w ramach kampanii ,,świadomy – czujny – bezpieczny” przeprowadzili spotkanie w Klubie Seniora w miejscowości Bogate. Funkcjonariusze zapoznali uczestników z powszechnie stosowanymi metodami oszustw i wyłudzeń zasobów pieniężnych. Seniorzy poznali zasady bezpieczeństwa jak chronić siebie oraz swoich najbliższych.

 

Funkcjonariusze omówili problematykę oszustw dokonywanych wśród osób starszych min.: ,,na wnuczka, policjanta czy amerykańskiego żołnierza”. – Podczas wizyty policjanci przestrzegali przed istniejącymi w tym zakresie zagrożeniami. Mówili o przestępstwach popełnianych  na szkodę osób starszych, metodach którymi posługują się sprawcy, a także konsekwencjach prawnych wynikających z podpisywania umów oraz wpuszczania do domów osób nieznajomych – informuje Ilona Cichocka z KPP Przasnysz.

– Dodatkowo przybliżono seniorom kwestię bezpieczeństwa podczas korzystania z usług bankowych. Policjanci odpowiedzieli na szereg pytań nie tylko związanych z tematyką spotkania, ale również na pytania dotyczące problemów, z jakimi na co dzień borykają się osoby starsze, a które mają bezpośredni wpływ na ich bezpieczeństwo – dodaje.

 

Policjanci podkreślili, że oszuści cały czas zmieniają swoje metody, którymi próbują zmanipulować seniorów. Wymyślają przeróżne podstępne sytuacje, aby okraść ich z oszczędności życia. Przypomnieli również o funkcjonujących w internecie aplikacjach ,,Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” i ,,Moja Komenda”, z których pomocą w łatwy sposób można zgłosić niepokojące sytuacje.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments