„Świadoma edukacja przedporodowa” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przasnyszu.

W piątek 1 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przasnyszu odbyło się spotkanie z położną Elżbietą Puchałą  „Świadoma edukacja przedporodowa”, w której uczestniczyły kobiety spodziewające się dziecka.

Odpowiednie przygotowanie i wiedza o tym, jak ciało pracuje w czasie porodu, daje kobiecie spokój i większą szansę na to, że jej poród przebiegnie zgodnie z naturą. Wiedza minimalizuje stres, który zakłóca wytwarzanie naturalnych hormonów porodowych w odpowiednich ilościach – szczególnie oksytocyny. Spokojna i świadoma porodu kobieta pozwala, by jej ciało działało, a dziecko rodziło się w zdrowym dla obojga tempie. Odpowiedniemu przygotowaniu służy położna i dobra szkoła rodzenia, w której przyszli rodzice dowiedzą się nie tylko, jak kąpać noworodka, ale również o swoich prawach w czasie porodu, odczuciach kobiety, tym, co się z nią może dziać.

Pani Ela podkreślała również jak ważny jest plan porodu oraz jakie są standardy opieki okołoporodowej. Została również założona strona Mamy mamom Przasnysz i okolice, w której znajdują się artykuły na temat edukacji w ciąży.

Źródło MBP Przasnysz
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments