Supernowoczesny fotoradar pojawi się w powiecie przasnyskim. Znamy lokalizację

Jak informowaliśmy jakiś czas temu Główny Inspektorat Transportu Drogowego prowadzi wielką operację wymiany dotychczasowych fotoradarów – skrzynek, tzw. budek dla ptaków – na dwa rodzaje nowych urządzeń. Obecnie montowane są Multaradary CD, z których jeden pojawił się na ulicy Makowskiej w Przasnyszu. Teraz GITD przystępuje do instalowania zupełnie nowych i nieznanych dotąd w Polsce urządzeń Mesta Fusion.

 

Francuski Mesta Fusion to wąskie i wysokie – montowane na wysokich palach – urządzenie, które potrafi śledzić nawet ponad 30 aut na 8 pasach ruchu jednocześnie. Odróżnia pojazdy osobowe od ciężarowych. Robi kilka razy lepszej jakości zdjęcia, także w trudnych warunkach pogodowych i wysyła je w czasie rzeczywistym. Urządzenia automatycznie przypisują do każdego z samochodów dane dotyczące: prędkości z jaką się on poruszał, prędkości jaka obowiązuje na drodze, czasu i miejsca naruszenia przepisów oraz rodzaj pojazdu.

Pierwsze urządzenia na mazowieckich drogach mają pojawić się we wrześniu. W naszym województwie w sumie zamontowanych zostanie 18 francuskich fotoradarów Mesta Fusion (w 147 lokalizacjach w całym kraju).

 

Wymianą fotoradarów zajmuje się Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym.

– Są one naszpikowane nowoczesną technologią  – mówi rzeczniczka Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego  Monika Niżniak.  –  Gwarantują nam, że będziemy otrzymywali bardzo wysokiej jakości materiał dowodowy. A więc przede wszystkim zdjęcia, jakość zdjęcia. Mamy nadzieję, że skończą się już tłumaczenia, że to nie ja prowadziłem, że ktoś inny siedział za kierownicą – dodaje.

Lokalizacje fotoradarów nowej generacji nie będą zaskoczeniem dla kierowców.

– To nie są nowe lokalizacje więc zamieniamy te, które dziś pracują na mazowieckich drogach, które są już emerytami fotoradarowymi. Sięgamy po nowoczesne urządzenia – zapowiada rzeczniczka.

Jeden z takich fotoradarów pojawi się  miejscowości Bogate (gmina Przasnysz) na drodze krajowej  nr 57. Kolejny kierowcy napotkają na tej samej drodze w miejscowości Węgrzynowo. W okolicach Przasnysza fotoradar Mesta Fusion zobaczymy także w Kadzidle (pow. ostrołęcki) i  Załuziu (powiat makowski, gmina Różan).

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arek
Arek
1 rok temu

Powinien być jeden fotoradar na trasie Przasnysz – Wygoda, Karbówko dalej to jest na Chorzele, tam bardzo szybko jeżdżą i nieraz po spozyciu

Kacha
Kacha
1 rok temu
Reply to  Arek

A co masz własny fotoradar w oczach że oceniasz jeżdżących, a po co tam w tych pipiduwach radar

Arkadiusz
Arkadiusz
1 rok temu
Reply to  Kacha

Jeżdżę do Zakocia więc widzę

Chłopcy radarowcy
Chłopcy radarowcy
1 rok temu

Jak burmistrz naliczy opłatę adiacencka od kanalizacji na przyjemnej to i nas bedzie stać na taki radar

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu

A dlaczego burmistrz miałby tej opłaty nie naliczać? Trzeba było kupić działkę w pełni uzbrojoną i nie byłoby problemu. No ale za taką trzeba więcej zapłacić…

To się kupuje zagon z błotną drogą, stawia chałupę 200 m2 a później petycje o drogę, o kanalizację i inne wynalazki…

Arek
Arek
1 rok temu

Muszę sprawdzić czy w Zakociu powinni płacić taką opłatę