Sukcesy piłkarskie Kasi Jeryng

O Katarzynie Jeryng, zawodniczce piłkarskiego klubu GKS Krzyniak Krzynowłoga Mała, jest coraz głośniej. W niedawno zakończonym turnieju o tytuł mistrza Polski w rywalizacji kobiecych drużyn do lat 18 Kasia wywalczyła z koleżankami z Warszawy brązowy medal. Gratulujemy!

W tej chwili Kasia uczy się w drugiej klasie gimnazjum w Krzynowłodze Małej. Na co dzień trenuje w drużynie Gminnego Klubu Sportowego „Krzyniak”, grającej w okręgowej lidze młodzików. Ale nie tylko. Młoda zawodniczka gra równolegle na najwyższym poziomie w Polsce, w Ekstralidze Futsalu Kobiet, w barwach drużyny AZS Uniwersytet Warszawski.

Właśnie z tą drużyną w połowie stycznia nasza reprezentantka zdobyła brązowy medal na trzydniowym turnieju w Tychach. Warszawski klub walczył do końca o palmę pierwszeństwa. Nie udało się co prawda powtórzyć sukcesu sprzed roku, gdy AZS zdobył tytuł mistrzowski, ale miejsca na pudle zazdrościć im może sporo innych zespołów. Tym bardziej zaś cieszy to, że w składzie AZS-u gra nasza przedstawicielka.

Przygoda Katarzyny Jeryng z AZS Uniwersytetem Warszawskim rozpoczęła się rok temu. Najpierw były testy, na które pojechała ze swoim trenerem Marcinem Sokołem. Te wypadły na tyle dobrze, że pomiędzy klubami ze stolicy i Krzynowłogi została nawiązana trwalsza współpraca.

Teraz Kasia ma już na swoim koncie kilka występów w II lidze kobiet na trawie. W listopadzie brała udział w eliminacjach Młodzieżowych Mistrzostw Polski U–16. Mimo że grała ze starszymi i bardziej doświadczonymi piłkarkami, otrzymała wyróżnienie dla najlepszej zawodniczki. Brąz na MP jest kolejnym laurem wywalczonym w barwach warszawskiego zespołu. Brawo!

kasia (1) - Kopia

kasia (2) - Kopia

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments