Sukces orkiestry dętej z OSP w Bogatem

Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Bogatego po raz kolejny potwierdziła swoją klasę. W XXIV Przeglądzie Regionalnym Orkiestr Dętych  OSP, który odbył się 26 czerwca w Ciechanowie, nasi uzdolnieni muzycy zajęli trzecie miejsce i mają dużą szansę na udział w finale ogólnopolskim.

W przeglądzie wzięło udział osiem zespołów, choć pierwotnie miało być aż ich dziesięć. W szranki stanęły orkiestry strażackie z Bogatego, Gozdowa, Moniek, Ostrowi Mazowieckiej, Pułtuska, Rychwału oraz Suchowola. Nie dojechały orkiestry z Robczyc i Strzelna. Nawet jednak w tym węższym gronie trzeba było się mocno wysilić, by potwierdzić swój kunszt muzyczny. Tym bardziej że wszystkie orkiestry walczyły nie tylko o nagrody pieniężne, lecz także o jak najlepszy wynik premiujący do udziału w przeglądzie ogólnopolskim.

W całej Polsce odbywa się 7 przeglądów regionalnych, z których najlepsze zespoły orkiestrowe mają szansę wystąpić w finale ogólnopolskim, który jest planowany w przyszłym roku. Na każdy taki przegląd składają się trzy „konkurencje”: przemarsz, koncert i parada.

Nasza orkiestra zajęła 3 miejsce, co dało młodym muzykom z Bogatego dobrą sytuację przed finałem.  Po przesłuchaniu wszystkich orkiestr odbędzie się podsumowanie i wybranie ok. 20 najlepszych zespołów, które zagrają za rok. Dodatkowo dobry występ w Ciechanowie przyniósł zespołowi OSP Bogate dotację na zakup umundurowania.

Warto podkreślić także to, że specjalnym gościem przeglądu ciechanowskiego był Waldemar Pawlak, prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Obecność prezesa Pawlaka dodała naszym orkiestrom otuchy i pomogła w osiągnięciu wysokiego rezultatu.

Poniżej prezentujemy wybrane zdjęcia udostępnione na profilu OSP Ciechanów – gospodarza regionalnego przeglądu strażackich orkiestr dętych.


Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments