Sukces Dariusza Nożyńskiego. Przasnyszanin zajął drugą lokatę na świecie w biegu Wings for Life 2022

Wielki sukces przasnyszanina Dariusza Nożyńskiego. W biegu Wings for Life 2022, który odbył się 8 maja, zajął drugie miejsce na świecie i pierwsze w Polsce.

 

Wings for Life to jedyny w swoim rodzaju bieg, z którego całkowity dochód przeznaczony jest na cele charytatywne. W tym roku bieg odbył się w Poznaniu 8 maja.

Zasady rywalizacji są proste – tysiące ludzi ruszają jednocześnie w różnych częściach świata, o różnych porach dnia i przy różnej pogodzie. Biegną, aż do momentu, kiedy wyprzedzi ich samochód pościgowy czyli tzw. „ruchoma meta”. Wings for Life World Run zaczął się w niedzielę punktualnie o 13:00 czasu polskiego.

 

W tym roku drugie miejsce na świecie zajął Dariusz Nożyński, który minimalnie przegrał z Japończykiem Jo Fukudą. Polak przebiegł 63,9 km zanim dopadł go wóz pościgowy Adama Małysza.

– Wchodzi się w sferę mentalną biegacza i biegnie się głową. Mięśnie, wszystko boli, tu jest istotna motywacja i siła mentalna.To jest kwestia zahartowania i podejścia. Nastawiałem się, że wystartuję i będę biegł swoje tempo, bez oglądania się na innych – tłumaczył Nożyński po biegu w „Faktach po Faktach”.

Przasnyszanin, choć był uważany za faworyta biegu w Poznaniu, sam kilka dni wcześniej ostrożnie wypowiadał się co do swojego zwycięstwa. Wszystko dlatego, że w związku niedawną wygraną mistrzostwa Polski w biegu 6-godzinnym w Chorzowie i ustanowieniu rekordu Polski z wynikiem 95 km i 4 metry, nie miał zbyt dużo czasu na regenerację.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Alina
Alina
2 lat temu

Gratulujemy