Stypendia Prezesa Rady Ministrów trafiły dla najzdolniejszych uczniów szkół powiatowych

21 listopada 2023 roku w Zespole Szkół Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2023/2024. Stypendia trafiły także do uczniów z powiatu przasnyskiego.

 

Starosta Przasnyski Paweł Mostowy oraz dyrektorzy szkół powiatowych uczestniczyli w nagrodzeniu najzdolniejszych uczniów szkół średnich z terenu powiatu przasnyskiego.

– To zaszczytne wyróżnienie przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje Prezes Rady Ministrów najlepszym uczniom ze szkół w całym kraju – informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

W roku szkolnym 2023/2024 stypendia Prezesa Rady Ministrów otrzymali następujący uczniowie szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Przasnyski:

Zespół Szkół Powiatowych im.mjra H.Sucharskiego w Przasnyszu:

  • Zuzanna Juszkowska
  • Daniel Usiądek

ZSP im. W. S. Reymonta w Chorzelach ZSP Chorzele:

  • Kinga Małkowska
  • Vadim Voranau

LO im. KEN w Przasnyszu

  • Katarzyna Glinka – oprócz spełnienia pierwszego warunku otrzymania stypendium PRM, uczennica w ubiegłym roku szkolnym została laureatką Olimpiady Historycznej, zajmując 5. miejsce w kraju.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments