“Stulecie Winnych” – spotkanie z Ałbeną Grabowską w przasnyskiej bibliotece [FOTO]

Z wykształcenia lekarz, z zamiłowania pisarka. Rozdziela czas pomiędzy pracę zawodową rodzinę i twórczość – wszystko to udaje jej się z imponującym sukcesem. Gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej była Ałbena Grabowska, autorka sagi „Stulecie Winnych”.

 

Wszystko zaczęło  się od publikacji „Tam, gdzie urodził się Orfeusz”. Pisarka  na kartach tej powieści zaprosiła czytelników do Bułgarii, która zajmuje w jej sercu wyjątkowe miejsce. W książce splata się ciekawa historia jej rodziny z opowieściami o codzienności, tradycjach, historii i bułgarskiej kuchni.

 

Kolejna książka powstała na prośbę syna, który chciał, aby napisać o nim i dla niego. Tak pojawił się cykl bajek edukacyjnych o przygodach Julka – chłopca, który wolał gry komputerowe od prawdziwego życia. Prawdziwy rozgłos Ałbena Grabowska zdobyła sagą „Stulecie Winnych”, której akcja toczy się w Brwinowie — ważnym miejscu w powieści, ale także osobiście dla pisarki.

– Rozmawialiśmy o bohaterach tych fikcyjnych i prawdziwych, którzy żyli w Brwinowie przed laty (Iwaszkiewicz, Lilpop). O silnych, niezależnych kobietach poczynając od nestorki rodu Bronisławy, które z odwagą stawiają czoła życiowym wyzwaniom, o sile rodziny i jej wielkiej wartości. Historia fikcyjnej rodziny Winnych jest rozpisana i mocno spleciona z historią Polski ostatnich stu lat. „Historia sercem pisana i prosto w serce trafiająca” – te słowa internautki znakomicie oddają emocje, które towarzyszą powieści. Autorka spełniła swoje marzenia z dzieciństwa, zagrała dwa epizody w ekranizacji „Stulecia Winnych” – wspominają środowe popołudnie z historią w tle przasnyscy bibliotekarze.

Po spotkaniu był czas na chwilę rozmowy, autografy na zakupionych książkach oraz wspólne zdjęcie.

 

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jagoda
Jagoda
10 miesięcy temu

Szkoda, że dowiadujemy się po spotkaniu. A może info mogło by informować mieszkańców powiatu o takich spotkaniach.

Małgorzata Sobiesiak
Małgorzata Sobiesiak
10 miesięcy temu
odpowiada  Jagoda

Infoprzasnysz informowało w dn. 07.07.2020r. w artykule “Kulturalne lato z Miejską Biblioteką Publiczną” o tym i o innych wydarzeniach organizowanych tego lata w Bibliotece. Zachęcamy do śledzenia profilu Biblioteki na Facebooku lub zaglądanie na naszą stronę internetową mbpprzasnysz.pl. Wszystkie informacje dostępne będą wówczas na bieżąco. Ponadto naszym czytelnikom, którzy wyrażają na to zgodę, wysyłamy informacje smsowe o naszych wydarzeniach. Małgorzata Sobiesiak, dyrektor Biblioteki

Last edited 10 miesięcy temu by Małgorzata Sobiesiak