Strefa Gospodarcza w Sierakowie dobrze służy gminie Przasnysz

Gmina Przasnysz jest najszybciej rozwijającą się gminą wiejską wPolsce.W latach 2014-2016 jej dochody własne wzrosły o 35%. To rekord Polski! Nagrodę za I miejsce w rankingu odebrała z rąk wicepremiera Piotra Glińskiego, na Forum Ekonomicznym, w Krynicy Grażyna Wróblewska, wójt gminy Przasnysz.

Wiele krytyki musiał niegdyś przetrzymać starosta przasnyski Zenon Szczepankowski za zainicjowanie, zaplanowanie i zbudowanie Przasnyskiej Strefy Gospodarczej w Sierakowie k. Przasnysza. Teraz jednak jest już dobrze traktowany w gminie Przasnysz, bo Strefa jest największym płatnikiem podatków i stwarza dla mieszkańców gminy największe perspektywy. Również współpraca Powiatu z gminą Przasnysz układa się teraz bardzo dobrze.

Gdyby nie blokada strefy przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki w latach 2008-2010 oraz w latach 2016-2017 Gmina Przasnysz miałaby szansę być obecnie najbogatszą gminą w Polsce.

Miejmy nadzieję, że lokalni politycy, którzy w obu przypadkach stali za blokadą sprzedaży polskim przedsiębiorcom własności gruntów na strefie, kiedyś przyznają, że to błąd.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora
Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments