Strażacy zawsze pomagają innym. Teraz my możemy pomóc strażakom

Strażacy OSP Chorzele potrzebują nowego sprzętu. W tym celu organizują zbiórkę złomu i puszek. Przekazując im, niepotrzebne nam już rzeczy, możemy sprawić, że do akcji będą wyjeżdżać bez obawy o własne życie.

 

– Jako członkowie OSP, ochotnicy z krwi i kości, działamy na rzecz Twojego bezpieczeństwa. Wyjeżdżamy do akcji, doskonalimy swoje umiejętności, rozwijamy współpracę z innymi jednostkami i strażą państwową. Robimy to – bo chcemy, a nie bo musimy. Robimy to także z myślą o Tobie – informują druhowie ochotniczej straży pożarnej w Chorzelach.

By móc wykonywać swoje obowiązki jeszcze lepiej, potrzebują nowego sprzętu. Hełmów, mundurów, butów. Niby niedużo – jednak obecne koszty sprzętu przekraczają ich budżet.

Dlatego zwracamy się z prośbą do mieszkańców powiatu.

„Jeśli masz: zbędny złom w garażu, puste puszki aluminiowe, zużyte narzędzia wykonane z metalu – możesz je nam oddać. Od listopada do końca marca zbieramy złom i puszki, a cały dochód uzyskany z tego źródła przeznaczymy na zakup hełmów strażackich, takich jak ten na zdjęciu. Koszt jednego takiego hełmu to ok. 2000 zł. Potrzebujemy dziesięciu takich hełmów, żeby iść do akcji bez obawy o własne zdrowie i życie” – przekazują.

„Złom można oddawać bezpośrednio u nas w jednostce. Ale nie martw się, jeśli nie masz, jak przewieźć go do nas. W każdą ostatnią sobotę miesiąca zrobimy wyjazd „na miasto”. Przyjedziemy do Ciebie i odbierzemy złom z podwórka czy garażu. Najbliższa taka akcja w Chorzelach odbędzie się 25 listopada, w godzinach od 9.00 do 12.00” – informują.

A my dołączamy do apelu i przekazujemy prośbę strażaków naszym czytelnikom.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments