Strażacy z Przasnysza, Węgry i gminy Przasnysz ćwiczyli na terenie Kross-u
Na terenie firmy KROSS w Przasnyszu odbyły się ćwiczenia strażaków z powiatu przasnyskiego. Zgodnie ze scenariuszem gaszono pożar i ewakuowano poszkodowaną osobę.
W czwartek, 27 czerwca strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu wraz z zastępami jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych ćwiczyli w ramach doskonalenia zawodowego.
– Od godz. 10:00 na obiekcie magazynu w fabryce rowerów KROSS w Przasnyszu zostały zrealizowane ćwiczenia z działań ratowniczo – gaśniczych połączone z próbną ewakuacją obiektu – wyjaśnia KP PSP w Przasnyszu.
Głównym założeniem ćwiczeń było ugaszenie pożaru oraz ewakuacja osoby poszkodowanej.
– W trakcie sprawdzono możliwość pobrania wody do działań gaśniczych z sieci hydrantowej oraz ze zbiornika p.poż. – dodają strażacy.
W działaniach udział brały 3 zastępy JRG Przasnysz, a także jednostki OSP z Mchowa, Leszna, Karwacza, Bogatego, Starej Krępy. Teren zabezpieczała straż z OSP w Węgrze.
j.b.
I jak wszystko ok