Strażacy z OSP Leszno zakupili nowy sprzęt

Ponad 23 tys. zł przeznaczyli strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Lesznie na zakup nowego sprzętu.

 

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Lesznie zakupił kolejne wyposażenie dla swoich druhów.

– Dzięki środkom własnym oraz pozyskanym udało się zakupić aparat powietrzny nadciśnieniowy z maską – 3 szt, sygnalizator bezruchu – 3 szt, kominiarka niepalna – 2 szt i sorbent – informuje OSP w Lesznie.

Koszt wyposażenia to 23 121 zł. Pieniądze udało się pozyskać z dotacji z Komendy Głównej PSP w wysokości 7800 zł, z Gminy Przasnysz w kwocie 6000 zł, z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 5000 zł. Środki własne stanowiły 4321 zł.

 

– W imieniu wszystkich strażaków oraz mieszkańców, Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Lesznie, dziękuje za pomoc w pozyskaniu środków: Wiceministrowi MSWiA Maciejowi Wąsikowi, nadbryg. Krzysztofowi Hejduk Zastępcy Komendanta Głównego PSP, st. bryg. Waldemarowi Białczakowi Komendantowi PSP w Przasnyszu, Krzysztofowi Bieńkowskiemu Staroście Powiatu Przasnyskiego. Pani Grażynie Wróblewskiej Wójt Gminy Przasnysz oraz Pani Jolancie Brańskiej Dyrektor Biura Zarządu Funduszu Składkowego. Wdzięczni strażacy dziękują za wszelkie wsparcie, które poprawia ich bezpieczeństwo w czasie akcji ratowniczo-gaśniczych oraz umożliwia prowadzenie działań w trudnych warunkach.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments