Strażacy z OSP KSRG w Mchowie podpisali umowę na zakup samochodu

W lutym wiceminister Maciej Wąsik zatwierdził zestawienie jednostek OSP, które w 2023 r. otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo – gaśniczych. Wśród nich była jednostka OSP KSRG w Mchowie.

 

– Bezpieczeństwo Polek i Polaków jest priorytetem rządu. Istotne dla tego bezpieczeństwa jest funkcjonowanie Ochotniczych Straży Pożarnych. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił dodatkowe wsparcie dla strażaków z OSP. Jednostki zostaną wyposażone w 675 nowych wozów strażackich. To ogromne wsparcie, dzięki któremu druhowie szybciej dotrą do miejsca wypadku czy pożaru. Sprzęt pozwoli na ratowanie życia oraz mienia obywateli – informowała wówczas Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej.

W opublikowanym w lutym zestawieniu jednostek OSP przewidzianych do dofinansowania znalazła się także jednostka OSP KSRG Mchowo, która otrzymała środki na zakup średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego.

We wtorek, 3 października prezes jednostki, Jarosław Tadrzak i skarbnik Anna Ćwiek podpisali z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska w Warszawie umowę na dofinansowanie średniego samochodu  w kwocie 450 tys. zł.

– Ogólny koszt zakupu samochodu to 1mln 110 tys. zł , z czego 150 tys. zł pochodzi z budżetu województwa mazowieckiego, a 510 tys. zł z budżetu Gminy Przasnysz – informuje samorząd.

Wraz z końcem października strażacy z Mchowa odbiorą samochód marki Renault.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments