Strażacy z OSP KSRG w Mchowie mają nowy samochód. W piątek uroczyście przywitali auto

Strażacy OSP KSRG w Mchowie mają nowy samochód ratowniczo – gaśniczy. Jego zakup nie byłby możliwy, gdyby nie pomoc finansowa gminy Przasnysz.

 

17 listopada jednostka OSP KSRG Mchowo uroczyście przywitała nowy średni samochód ratowniczo – gaśniczy Renault Truck D280.

– Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę i mają udział w tym, iż ten samochód zasilił naszą jednostkę. Podziękowania kierujemy w szczególności do Pani Grażyny Wróblewskiej Wójt Gminy Przasnysz, za wsparcie finansowe – przekazali strażacy.

Przypomnijmy, że dofinansowanie na zakup samochodu ratowniczo – gaśniczego zostało zatwierdzone w lutym przez wiceministra Macieja Wąsika. Jednostka pozyskała 450 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Koszt całkowity samochodu to 1 mln 110 tys. zł. Na samochód pozyskano jeszcze 150 tys. z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Brakującą kwotą, strażaków, postanowił wesprzeć gminny samorząd. Gmina Przasnysz przekazała na zakup wozu 509 tys. zł.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
22 dni temu

Szczęśniak, powinien być Farciarz 🙂 fajnie oby tak dalej.

Marek
Marek
22 dni temu

Co za głupota ze strony producenta umieścić swoje nazwisko w miejscu gdzie powinien być napis Straż.