Strażacy z OSP Krasne spotkali się z dziećmi

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krasnem mieli okazję wziąć udział w spotkaniu ze strażakami, które odbyło się w środę, 10 maja. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa.

 

Podczas wizyty druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krasnem, uczniowie mieli możliwość zapoznania się z różnymi rodzajami sprzętu strażackiego oraz sprzętem używanym podczas różnych akcji ratunkowych. Pani wicedyrektor Małgorzata Chojnacka serdecznie powitała strażaków i uczniów.

Spotkanie miało na celu przybliżenie dzieciom pracy jednostki OSP oraz roli strażaków zarówno na poziomie lokalnym, jak i w służbie państwowej. Uczestnicy otrzymali również informacje na temat właściwego postępowania w przypadku pożaru oraz wypadku, zwracając uwagę na zachowanie bezpieczeństwa.

 

Dzięki tej inicjatywie uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krasnem zdobyli cenne informacje na temat działań strażackich oraz zasad postępowania w sytuacjach zagrożenia. Spotkania takie stanowią ważną edukację dotyczącą bezpieczeństwa, której celem jest promowanie świadomego i odpowiedzialnego zachowania w sytuacjach awaryjnych.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments