Strażacy z OSP Dobrzankowo odwiedzili przedszkolaków

Strażacy z OSP Dobrzankowo odwiedzili dzieci z oddziału przedszkolnego. Podczas wizyty pokazali sprzęt strażacki i opowiadali o swojej pracy.

 

W związku z tym, że 4 maja przypada Dzień Strażaka, druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrzankowie odwiedzili dzieci z oddziału przedszkolnego.

– Wizyta strażaków w naszym przedszkolu wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą oraz zaprezentowali działanie węża strażackiego – informuje Szkoła Podstawowa w Bogatem.

Dzieci były bardzo zainteresowane spotkanie i zawodem strażaka. Bardzo chętnie słuchały opowieści i podziwiały sprzęt, jaki używają ratownicy.

 

– Największe zainteresowanie wzbudził czerwony wóz strażacki, do którego każde dziecko mogło wejść. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej pracy strażacy. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, oraz zadawały dużo pytań. Spotkanie odbyło się w przesympatycznej atmosferze przy dźwiękach syren strażackich – dodaje szkoła.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments