Strażacy z Leszna zbierają fundusze na zakup defibrylatora AED

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Lesznie, działająca na terenie gminy Przasnysz utworzyła zbiórkę na zakup defibrylatora AED.

 

– Defibrylator AED jest to  urządzenie, którego zadaniem jest przywracanie prawidłowego rytmu serca, za pomocą podania impulsu elektrycznego. W przypadku wystąpienia nagłego zatrzymania krążenia, w połączeniu z resuscytacją krążeniowo – oddechową jest jedynym sposobem na uratowanie życia – wyjaśniają strażacy.

Mimo, że lista sprzętu oraz narzędzi, która jest potrzebna strażakom jest długa, aby mogli zarówno szybciej, jak i skuteczniej udzielać pierwszej pomocy potrzebującym, to jako priorytet wybrali zakup defibrylatora.

– Celem naszej zbiórki jest zakup defibrylatora AED. Jako strażacy ochotnicy niesiemy pomoc o każdej porze dnia i nocy, zawsze tam gdzie jesteśmy potrzebni. Wchodzimy tam, skąd inni uciekają, ratując ludzi i mienie. Coraz częściej wyjeżdżamy do wypadków komunikacyjnych. W ostatnim czasie udało nam się zakupić torbę PSP R-1 oraz narzędzia hydrauliczne niezbędne do działań podczas takich wypadków – dodają.

 

https://www.siepomaga.pl/zakup-defibrylatora-aed-ospleszno

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Eustachy
Eustachy
27 dni temu

Po kolejnych libacjach alkoholowych będą mogli się cucić 😂

Geno
Geno
26 dni temu
Reply to  Eustachy

Po twoich wypowiedziach sądzę że ciebie powinni nazwać defibrylator ,miałeś chyba nieprzyjemności z prądem 3fazowym bo takim debliem raczej nie można się urodzić. Życzę powrotu do zdrowia, lecz to raczej nie uleczlane.