Strażacy oddali hołd tragicznie zmarłemu druhowi Markowi Bartwickiemu

Strażacy z powiatu przasnyskiego, dołączyli do ogólnopolskiej akcji i oddali hołd druhowi Markowi Bartwickiemu, który zginął podczas akcji strażackiej.

 

W czwartek, 7 września 2023 r. o godz. 18.00 w jednostkach PSP i OSP, wspólnie z Ochotniczą Straż Pożarna w Rumianie, włączono sygnały świetlno – dźwiękowe i minutą ciszy oddano hołd śp. druhowi Markowi Bartwickiemu, który zmarł na skutek nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło podczas prowadzonych działań ratowniczych.

Wypadek miał miejsce w gminie Rybno. Tam w poniedziałek, 4 września zastęp OSP został skierowany do usunięcia z jezdni plamy oleju.

– Według wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, kierujący pojazdem uprzywilejowanym straży pożarnej z OSP Rumian 30 – latek, podczas manewru cofania pojazdem marki Star najechał na jednego ze strażaków, który wysiadł z pojazdu i stanął za nim. 48 – latek z urazem miednicy został przetransportowany do szpitala w Działdowie na badania. Niestety, mężczyzna w wyniku poniesionych obrażeń zmarł – czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Działdowie.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments