Stop wypadkom drogowym – nie daj się zabić!

Duża liczba wypadków na Mazowszu, świadczy wyraźnie o nieprzestrzeganiu przepisów ruchu drogowego przez ich uczestników. Pomimo licznych policyjnych akcji i kontroli drogowych, nie udaje się uniknąć zdarzeń. Wysiłki Policji na rzecz poprawy bezpieczeństwa nie słabną, jednak to na kierujących w dużej mierze spoczywa odpowiedzialność za bezpieczne podróżowanie. Aby przeciwdziałać kolejnym tego rodzaju wydarzeniom policjanci przygotowują kolejne apele.

Okres zimowych ferii jest czasem wyjątkowo intensywnej pracy na drogach Mazowsza. Częstsze kontrole drogowe mają na celu zminimalizowanie niebezpiecznych zachowań na drogach.

Policyjne działania przynoszą spodziewane efekty, w postaci większej liczby kontroli, zatrzymanych dokumentów praw jazdy i dowodów rejestracyjnych oraz ujawnionych pijanych kierowców. Aby jednak odnieść pełny sukces, potrzebny jest aktywny udział wszystkich uczestników ruchu drogowego, poruszających się zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Nie słabną również medialne oddziaływania mazowieckiej Policji. Dzięki znakomitej współpracy z lokalna prasą, mieszkańcy mogą przeczytać zarówno o działaniach służb mundurowych, jak i też o konsekwencjach i skutkach wypadków drogowych.

Zwolenników bezpiecznego podróżowania nie brakuje. Lecz w dalszym ciągu na drogach pojawiają się sytuacje, w których brawura i brak rozsądku biorą górę nad rozumem.

Kilka dni temu na terenie powiatu garwolińskiego na oznakowanym przejściu dla pieszych zginęła 18-letnia kobieta, którą potrącił 29-letni kierowca forda a następnie przejechał po niej 63-letni mężczyzna. 63-latek odjechał za miejsce zdarzenia i powrócił jako świadek, nie przyznając się mundurowym do bezpośredniego udziału w wypadku. Już kolejnego dnia funkcjonariusze zatrzymali i osadzili w policyjnym areszcie kierującego, który wprowadził w błąd policjantów. W kolejnych dniach prokurator, na wniosek policjantów, wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 63-latka. Jeszcze tego samego dnia zapadła decyzja, że 3 najbliższe miesiące spędzi za kratami. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

To tragiczne w skutkach zdarzenie niech będzie przestrogą dla uczestników ruchu drogowego i wskazówką, dla tych których jazda nie rodzi przykrych skutków i następstw łamania drogowego prawa.

Konsekwencje wypadków drogowych to nie tylko zniszczone samochody, to także liczne urazy dla jego uczestników, utrata zdrowia, a nawet śmierć.

Apelujemy o rozważną i bezpieczna jazdę.


Źródło KGP
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments