Stołówka w Szkole Podstawowej w Chorzelach z całkiem nowym wyposażeniem. Gmina pozyskała dotację

W ramach Rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” wsparcie finansowe w 2024 roku otrzymały 52 organy prowadzące dla 77 szkół podstawowych na łączną kwotę 5.327.064,72 zł. Wśród nich gmina Chorzele.

 

– To jest bardzo dobra wiadomość na koniec miesiąca: z rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” nadzorowanego przez wojewodę mazowieckiego pozyskaliśmy maksymalną kwotę 80 tysięcy zł na wyposażenie stołówki w chorzelskiej szkole podstawowej – informuje Urząd Miasta i Gminy Chorzele.

– Program zakłada finansowanie w 80% ze środków rządowych zakupu różnego typu wyposażenia stołówkowego – w tym zmywarko-wyparzarki, urządzeń do pieczenia i gotowania, mebli ze stali nierdzewnej (stoły robocze, szafy przelotowe, regały, zlewy) itp. Z własnych środków będziemy musieli dołożyć jedynie 20 tys. złotych na niemal pełne wyposażenie stołówki – dodaje samorząd.

To znacząco ułatwi przygotowanie się do nowego roku szkolnego już z całkowicie nowym obiektem w chorzelskiej szkole podstawowej. Pozwoli też na skupienie uwagi na innych szkołach z terenu gminy, które wymagają podobnych inwestycji. Każde środki zewnętrzne pozwalają nam bowiem oszczędzać dochody budżetu gminnego.

– Duże brawa za przygotowanie wniosku należą się Wydziałowi Oświaty i Promocji, a szczególnie p. Izabeli Jurczewskiej koordynującej działania, które poskutkowały pozyskaniem dotacji – czytamy.

Środki na stołówkę pochodzą z modułu 3. wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” dotyczącego wspierania w latach 2024-2028 organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków.

Wsparcia finansowego udziela się pod warunkiem zapewnienia przez organ prowadzący, w odniesieniu do każdej szkoły objętej wnioskiem o udzielenie wsparcia finansowego, wkładu własnego w wysokości co najmniej 20 % kwoty kosztów realizacji zadania objętego wsparciem finansowym.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments