Stegna ma nowe miejsce spotkań. Kontenerowa świetlica już służy mieszkańcom

Mieszkańcy Stegny zyskali nowe miejsce do spotkań i organizacji wydarzeń integracyjnych. Na placu wiejskim stanęła kontenerowa świetlica, a teren wokół niej został częściowo zagospodarowany.

Oficjalne otwarcie obiektu odbyło się 1 maja podczas wydarzenia „Sąsiedzka Integracja”.

Świetlica powstała dzięki Funduszowi Sołeckiemu

Pierwszym etapem inwestycji był zakup pod koniec 2025 roku kontenera przeznaczonego na potrzeby mieszkańców sołectwa.

W obiekcie utworzono świetlicę wiejską, która już dziś służy lokalnej społeczności. Koszt zakupu kontenera wyniósł 64 tys. zł i został sfinansowany z Funduszu Sołeckiego oraz budżetu Gminy Jednorożec.

W tym roku rozpoczęto także zagospodarowanie terenu wokół świetlicy. Wartość tych prac wyniosła około 3 tys. zł.

– Wykonano przygotowanie pod ułożenie kostki brukowej, a część nawierzchni została już wyłożona przed wejściem do obiektu – informuje Tadeusz Sobolewski, przewodniczący Rady Gminy Jednorożec.

Mieszkańcy aktywnie włączyli się w realizację

Prace zostały wykonane przez pracowników Gminnego Zakładu Usług Komunalnych, co pozwoliło ograniczyć koszty inwestycji.

W realizację przedsięwzięcia aktywnie zaangażowali się mieszkańcy Stegny, sołtys Barbara Lisiewicz oraz przewodniczący rady gminy.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi i wdzięczni, że w naszej miejscowości pojawiła się świetlica wiejska. Dzięki temu możemy organizować różne spotkania integracyjne i spędzać wspólnie czas – podkreśla Barbara Lisiewicz.

To jeszcze nie koniec prac

Samorząd zapowiada dalszy rozwój obiektu. W planach jest wykonanie przyłącza kanalizacyjnego oraz energetycznego, co pozwoli jeszcze lepiej dostosować świetlicę do potrzeb mieszkańców.

 

Stegna ma nowe miejsce spotkań. Kontenerowa świetlica już służy mieszkańcom Stegna ma nowe miejsce spotkań. Kontenerowa świetlica już służy mieszkańcom Stegna ma nowe miejsce spotkań. Kontenerowa świetlica już służy mieszkańcom Stegna ma nowe miejsce spotkań. Kontenerowa świetlica już służy mieszkańcom Stegna ma nowe miejsce spotkań. Kontenerowa świetlica już służy mieszkańcom

 

mat

guest
2 komentarzy