Staże zagraniczne dla uczniów ZSP Chorzele.

Już po raz kolejny Zespół Szkół Powiatowych im. Wł. S. Reymonta w Chorzelach otrzymał dofinansowanie na wyjazd na staże zagraniczne dla uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Technikum Obsługi Turystycznej.

W dniu 12.01.2018r. został złożony do Agencji Narodowej  wniosek pod tytułem „Polskie standardy gastronomii i turystyki we współczesnej Europie”. Projekt został bardzo wysoko oceniony i otrzymał pozytywną akceptację, w związku z czym ZSP w Chorzelach otrzymało dofinansowanie na wyjazd na staż do Rimini we Włoszech na okres dwóch tygodni. Wartość projektu to  36.402 Euro czyli 156.972 PLN.

Autorami wniosku i koordynatorami projektu są po raz kolejny nauczyciele języka angielskiego –  Krzysztof Rogowski i Joanna Brodzińska, którzy  prowadzą zajęcia z języka angielskiego ogólnego jak i w zakresie zawodowym w klasach objętych projektem. Wspomniany projekt będzie obejmował uczniów klas technikum o profilu gastronomicznym, hotelarskim i turystycznym. dla młodzieży w wieku 16-18 lat.  Partnerem w projekcie jest tym razem firma Sistema Turismo, która jest organizacją współpracującą z programem Erasmus+ i przyjmuje praktykantów w różnych przedsiębiorstwach.

Młodzież odbędzie 2-tygodniowy staż w pięknym nadmorskim kurorcie Rimini nad Adriatykiem w terminie 3-17 czerwca 2019 roku. Organizacja zapewnia młodzieży nocleg w nadmorskim 3-gwiazdkowym hotelu (ok. 30 metrów od plaży), 3 posiłki dziennie, ubezpieczenie, przewodnika oraz nadzór nad przebiegiem praktyk.

Należy nadmienić, iż w bieżącym roku zostały złożone równolegle kolejne dwa wnioski z zakresu akcji mobilność kadry i osób uczących się w ramach projektu Erasmus Plus. W ramach projektu 4 nauczycieli uczących przedmiotów zawodowych plus Dyrektor Szkoły wyjadą na szkolenie i obserwację zajęć w szkołach w Hiszpanii jako tzw. „job shadowing”. Poza tym 20 uczniów wraz z koordynatorami projektu wyjadą na praktyki zawodu w dziedzinie turystyka i gastronomia. Tytuł projektu to ” Kompetencje nauczycieli i uczniów kluczem do sukcesu zawodowego”. Po zatwierdzeniu projektu (czerwiec/lipiec) jego realizacja rozpocznie się od 01.10.2019 r. i zakończy 30.09.2020 r. Koszt dofinansowania to 44.024 euro. 

Źródło ZSP Chorzele
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments