Nowe statuty sołectw w gminie Jednorożec uchwalone jednogłośnie

Rada Gminy Jednorożec uchwaliła jednogłośnie nowe statuty sołectw. W grudniu przeprowadzono konsultacje społeczne. Według nowych zapisów wybory na sołtysa będą odbywać się co pięć lat.

 

W grudniu 2022 roku Urząd Gminy Jednorożec przeprowadził konsultacje społeczne dotyczące zmian w statutach sołectw. Wśród proponowanych, znalazła się informacja o przedłużeniu kadencji pracy sołtysa. Urząd proponował, aby wydłużyć ją o rok, tak by wybory na sołtysa odbywały się w tym samym roku, co wybory na wójta i do Rady Gminy Jednorożec. Według nowych zapisów wybory na sołtysa będą odbywać się co pięć lat. W statutach znalazła się także informacja o możliwości odwołania sołtysa i rady sołeckiej.

 

Celem przeprowadzonych konsultacji było zebranie uwag i opinii mieszkańców w sprawie rozwiązań organizacyjnych i prawnych przyjętych w projekcie uchwały dotyczącej sołectw. Konsultacje podzielone były na poszczególne sołectwa, dla których został przygotowany projekt nowego statutu.

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Jednorożec radni jednogłośnie uchwalili projekt dotyczący nowych statutów sołectw. Jak poinformował nas Krzysztof Iwulski, wójt gminy Jednorożec mieszkańcy podczas konsultacji także nie wnieśli żadnych zastrzeżeń.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
lll
lll
18 dni temu

Ależ wydarzenie 🙂

Andżej
Andżej
18 dni temu

Cóż za zbieg okoliczności, że ta wyjątkowo nieudana na każdym szczeblu kadencja, jeszcze została rozciągnięta.
Całe szczęście i tak już z górki…