Starsi lektorzy z przasnyskiej „Fary” awansowali do XVII Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej

Drużyna starszych lektorów z parafii św. Wojciecha w Przasnyszu zajęła I miejsce w etapie diecezjalnym turnieju piłki nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza w Strzegowie. Pojedzie na finały krajowe do Kołobrzegu.

 

W sobotę, 21 maja w parafii Strzegowo odbył się diecezjalny etap turnieju piłki nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza, który jest organizowany przez miesięcznik „Króluj nam Chryste”. W zawodach udział wzięły 22 drużyny w trzech kategoriach wiekowych. Wyłoniono trzy reprezentacje, które pod koniec czerwca wezmą udział w XVII Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej o Puchar „Króluj nam Chryste” w Kołobrzegu. Wśród najlepszych znaleźli się reprezentanci powiatu przasnyskiego.

 

– Jesteśmy mistrzami diecezji. Mamy awans na rozgrywki ogólnopolskie w Kołobrzegu. Ministranci z naszej parafii w kategorii lektorzy młodsi niestety, nie uzyskali awansu, a z kolei lektorzy starsi zajęli I miejsce i tym samym awansują na rozgrywki ogólnopolskie. Gratulujemy naszym ministrantom oraz opiekunowi zawodników ks. Ryszardowi i życzymy powodzenia w finale ! – relacjonuje parafia św. Wojciecha w Przasnyszu.

Gościem specjalnym był znany, polski siatkarz Paweł Zagumny, reprezentant Polski w latach 1996 – 2014, który wręczył puchary, medale i dyplomy.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments