STAROSTWO WYBUDUJE W PRZASNYSZU SALĘ KONCERTOWĄ Z KINEM 3D!

Starostwo Powiatowe bierze się za kolejną potrzebną inwestycję w Przasnyszu. Prace trwały od dłuższego czasu, ale możemy dziś już poinformować, że jest już projekt, pozwolenie na budowę i są pieniądze na salę koncertową z ogólnodostępnym dla mieszkańców kinem 3D. Salę koncertową i kino starostwo wybuduje na terenie powiatowej szkoły rolniczej i muzycznej przy ulicy Sadowej. Obiekt będzie służył uczniom, ale również wszystkim mieszkańcom powiatu, stowarzyszeniom, czy organizacjom społecznym.

Sala Koncertowa

Argumentem za podjęciem próby realizacji sali koncertowej była Powiatowa Szkoła Muzyczna w Przasnyszu, która  kształci coraz więcej młodzieży i ma coraz większe sukcesy. Szkoła Muzyczna w Przasnyszu powstała staraniem samorządu powiatowego. Starostwo wydatkowało na jej utworzenie i wyposażenie znaczne środki finansowe, ale są to pieniądze dobrze wydatkowane. Uczniowie mają szansę bezpłatnej nauki gry pod kierunkiem znakomitych nauczycieli na 13 instrumentach: flet, klarnet, saksofon, waltornia trąbka, puzon, tuba, perkusja, skrzypce, wiolonczela, gitara – a od obecnego roku szkolnego również kontrabas i organy. Szkoła zdobyła w roku 2016 i 2017 kilkanaście poważnych nagród i wyróżnień.  Dyrektor Artur Żuchowski pozyskał znakomitych pedagogów. Powiat przasnyski chciałby być dobrym organem prowadzącym dla tej szkoły, dlatego postanowił rozbudować budynek na ul. Sadowej w Przasnyszu o nowe funkcje, potrzebne szkole i mieszkańcom Powiatu.

Ogólnodostępne Kino 3D

Do pierwotnego projektu sali koncertowej, dołączono Kino 3D. W Przasnyszu nie ma sali koncertowej i kina z prawdziwego zdarzenia. Starostwo wsłuchując się w zapotrzebowanie mieszkańców podjęło udaną próbę realizacji i jednego i drugiego. Teren na którym powstanie obiekt należy do powiatu, jest ciekawie usytuowany i ma doskonałe zaplecze, oraz duży parking. Obecnie znajdują się tam m.in. hala sportowa, boisko orlik, czy boisko do koszykówki. Sala koncertowa i kino spowodują, że miejsce to będzie swojego rodzaju centrum sportu i kultury dostępnym dla dzieci i młodzieży oraz wszystkich mieszkańców Przasnysza i Powiatu.

 Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora

Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments