Starostwo podpisało umowy na dofinansowanie przebudowy dróg powiatowych w Starej Wsi i Krzynowłodze Małej

28 czerwca 2022 roku w siedzibie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski podpisał dwie umowy z Wojewodą Mazowieckim Konstantym Radziwiłłem na dofinansowanie przebudowy dróg powiatowych na łączną kwotę ponad 1,7 mln zł.

 

Kwoty, o które wnioskował Powiat Przasnyski, były wyższe i wynosiły ponad 2,5 mln zł. Korzystne wyniki przetargów sprawiły, że koszty obu inwestycji okazały się być niższe, niż wstępnie zakładano, co automatycznie zmniejszyło kwoty uzyskanych dofinansowań.

– Dzięki środkom pozyskanym z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Powiat Przasnyski zrealizuje przebudowę drogi powiatowej nr 3220W od ulicy Ofiar Faszyzmu w Krzynowłodze Małej w kierunku miejscowości Goski Wąsosze. Na odcinku 0,990 km pojawi się nowa nawierzchnia. W ramach zadania planowana jest też budowa chodnika. Kwota dofinansowania tego zadania ze środków rządowych wyniesie 805 206,95 zł, co stanowi 60% kosztów kwalifikowanych całego projektu, zgodnie z rozstrzygniętym przetargiem na realizację tej inwestycji – przekazał powiat przasnyski.

 

W ramach Funduszu Rozwoju Dróg w 2022 roku nastąpi także przebudowa drogi powiatowej nr 3216W na odcinku 0,990 km w miejscowości Stara Wieś. W ramach zadania powstanie tu długo wyczekiwany przez mieszkańców chodnik. Kwota uzyskanego dofinansowania to 903 534,81 zł (60% kosztów kwalifikowanych).

 

 

M.Jabłońska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments