STAROSTWO: OPOZYCJA STAJE NA GŁOWIE, ABY OBRAZIĆ POLITECHNIKĘ!

NIE WAŻNE JEST DOBRO POWIATU I MIASTA PRZASNYSZ, WAŻNY JEST EGOIZM WYBORCZY!

Na jednym z „politycznych” portali internetowych w Przasnyszu ukazał się kłamliwy paszkwil, oczerniający Politechnikę i Starostwo, mający na celu pochwałę radnych, którzy starali się zablokować budowę bazy laboratoryjnej przez Politechnikę Warszawską w Przasnyszu i zdyskredytować władze Powiatu Przasnyskiego i Politechniki.

Portal zazwyczaj służy jednej opcji współpracujących ze sobą u nas partii PiS i PO (PPP). Inni nie mają do niego dostępu. Aby zniweczyć dobrze zapowiadający się projekt realizowany przez PW w partnerstwie ze Starostwem Powiatowym w Przasnyszu pt. „Poligon doświadczalno-wdrożeniowy w powiecie przasnyskim” autorzy posuwają się do zastraszania:

„…liczę, że organy, które sprawują nadzór nad racjonalnym gospodarowaniem mieniem komunalnym przez władze powiatu zainteresują się tematem”- pisze autor komentarza.

 Portal zamieścił (upublicznił) komentarz, który fałszywie dowodzi, że sprzedaż nieruchomości lotniczej Politechnice jest aferalnym przekrętem. Ujmuje to tak:

 „Szanowni Państwo uchwała w sprawie sprzedaży lotniska Politechnice Warszawskiej to największy skandal w historii powiatu przasnyskiego. Lotnisko to bowiem o powierzchni przeszło 107 h zostało sprzedane za 1 tyś zł, tak za 1 tyś zł. W kilku słowach to udowodnię. W dniu 31 maja 2017 roku Rada Powiatu podjęła uchwałę nr XXXVII/251/2017 (dostępna na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w zakładce uchwały Rady Powiatu, strona 5 uchwały, pkt 12) na mocy której przekazała Politechnice Warszawskiej dotację w wysokości 5 mln zł (w tym w 2017 roku 3.320.000 zł, reszta miała być udzielona później), Politechnika Warszawska składając w dniu 21 marca 2018 r. wniosek o zakup lotniska zaproponowała kwotę maksymalną w wysokości 2.700.000 zł netto, kwota brutto to 3.321.000 zł, rachunek jest prosty grunt o powierzchni przeszło 107 ha uzbrojony, z którego pobierane są dopłaty rolnicze rocznie około 100.000 zł został sprzedany za 1 tyś zł. (Politechnika Warszawska kupiła lotnisko o pow. 107 ha od Powiatu Przasnyskiego za pieniądze Powiatu Przasnyskiego).”(…).

 Prawda, że brzmi to jak afera, tylko że to jest kłamstwo!

 Powiat przasnyski nigdy nie przekazywał Politechnice Warszawskiej żadnych pieniędzy.

 Uchwała, o której mowa dotyczy budynku laboratoriów i warsztatów na ul. Mazowieckiej w Przasnyszu. Starostwo zadeklarowało, że jeśli Politechnika wybuduje obiekt laboratoryjno-warsztatowy za min. 70 mln zł na działce Zespołu Szkół Powiatowych przy u. Mazowieckiej w Przasnyszu i udostępni go uczniom naszych szkół powiatowych oraz przasnyskim studentom, to powiat dołoży do tej inwestycji 5 mln zł. Póki co obiekt nie powstał, chociaż Politechnika stara się o pozyskanie pieniędzy unijnych na ten cel. Pierwszy wniosek nie uzyskał dofinansowania, ale czekamy na następny nabór wniosków.

Co w tym czasie wyprawiali lokalni pseudo-patrioci, aby przeszkodzić temu projektowi nie warto roztrząsać.

Część projektu lotniczego nie przewiduje udziału finansowego Starostwa. Dlatego zarzut o przekazaniu Politechnice pieniędzy jest czystym oszczerstwem nakierowanym na obrażenie Politechniki.

W trosce o dobre imię Politechniki i Starostwa władze Powiatu wystąpią na drogę sądową z autorem tak sfałszowanych treści.

  

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora

Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments