Starostwo ogłosiło przetarg na budowę kompleksu odkrytych basenów w Przasnyszu

Dziś, 21 lutego 2022 r. Starostwo Powiatowe w Przasnyszu ogłosiło postępowanie przetargowe na budowę zespołu basenów odkrytych wraz z kompleksem budynków socjalno – gospodarczych i infrastrukturą techniczną. Przy ZSP powstaną trzy baseny o różnych głębokościach przeznaczone dla dzieci, dorosłych i młodzieży, wodny plac zabaw oraz zjeżdżalnia rodzinna.

 

– Zamówienie obejmuje budowę basenu, przeznaczonego dla dzieci o powierzchni lustra wody 10 x 10 metrów i głębokości 0,6 m, basenu dla młodzieży i dorosłych o wymiarach 12 × 20 m i głębokości 1,2 m, basenu dla dorosłych o wymiarach lustra wody 12 x 20 m i głębokości 1,5 m oraz wodnego placu zabaw z minimum pięcioma atrakcjami. Wokół basenów będą znajdować się drewniane pomosty, a przy nich brodziki do płukania stóp i prysznice. Częścią kompleksu będzie także budynek zaplecza socjalnego wraz z kasą i przebieralniami, dwa budynki techniczne, elementy małej architektury, wiata przeciwsłoneczna, zjeżdżalnia rodzinna i zjeżdżalnia kamikadze wraz z hamownią oraz infrastruktura komunikacyjna – informuje starostwo.

 

Powiat jest już w posiadaniu programu funkcjonalno – użytkowego inwestycji, opracowanego przez biuro projektowe z Ostrołęki, oraz decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej (z uzyskaniem pozwolenia na budowę) wraz z wykonaniem robót budowlanych. Zamówienie będzie realizowane w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

Oferty wraz z wymaganymi załącznikami należy złożyć w terminie do 8 marca 2022 r. do godz. 10:00.

Na budowę kompleksu basenów w uchwale budżetowej Powiatu Przasnyskiego na 2022 r. zabezpieczono sumę 3 808 640,12 zł.

– Jeśli wyłonienie wykonawcy nastąpi bez przeszkód, a roboty będą postępować zgodnie z harmonogramem, inwestycja zakończy się jeszcze w tym roku. Ze względu na długotrwałe procedury odbiorów i zgód (m.in. ze strony Sanepidu) istnieje obawa, że korzystaniem z obiektu mieszkańcy powiatu będą się mogli cieszyć dopiero w sezonie letnim w 2023 r. – dodaje urząd.

 

Sprawdź również
guest
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
Janusz
11 miesięcy temu

Ludzie w centrum miasta od soboty nie mają prądu a władze mają to wszystko w … 911 nie odpowiada , urząd ma to w nosie , o tym napiszcie ! Ile rodzin nie ma prądu w Przasnyszu od soboty ? Przecież to jest jedna faza . Najprawdopodobniej jakiś korek w Transformatorze wyskoczył i wszyscy to olewają . Ekipy jeżdżą po wsiach chociaż tam mają generatory . A tutaj nic bo biedni ludzie mieszkają

konrado
konrado
11 miesięcy temu
Reply to  Janusz

nie narzekaj . cały czas ludzie pracuja nad usunieciem awari . co ci ta te marudzenie człowieczku?

Janusz
Janusz
11 miesięcy temu
Reply to  konrado

Przez trzy dni pies z kulawą noga się nie zastosował !! Wystarczyło komentarz tu napisać i po pół godzinie włączyli !!

Arek
Arek
11 miesięcy temu
Reply to  Janusz

Myślisz, że elektromonterzy czytali komentarze i dlatego włączyli Ci prąd?

Janusz
Janusz
11 miesięcy temu
Reply to  Arek

Proszę o jakieś mądre wypowiedzi.

Bongo
Bongo
11 miesięcy temu
Reply to  Arek

Janusz internetu

Janusz
Janusz
11 miesięcy temu
Reply to  Bongo

Czemu redakcja puszcza komentarze z przezwiskami pejoratywnym od mojego imienia ? Gdybym ja nazwał kogoś baranem, debilem, heiterem, trollem władz to na pewno by takie go komentarza nie pokazali. Trzeba mieć odrobinę szacunku dla swojego słowa nawet w internecie.Fakty pozostaną faktami. Ludzie wiedzą kiedy im włączyli prąd. Nie wiem na ilu ulicach go nie było. Słyszałem że w niektórych blokach, u fary, ktoś z Piłsudskiego mówił że dzwonił na 911 około 60 razy, że ma prąd tylko w dwóch gniazdkach. Życzyłbym wszystkim nieruzumiejącym żeby im w domu zabrakło prądu na 3 dni a ogrzewanie mieliby np z ekogroszku gdzie jest… Czytaj więcej »

Arek
Arek
11 miesięcy temu
Reply to  Janusz

To się ubierz cieplej. Mrozu nie ma. Na wsiach nie mają ani prądu, ani wody, może chcesz się zamienić? Albo z tymi elektrykami co w deszcz i wiatr po ciemku przez kilkanaście godzin pełnili dyżury, żeby przywrócić normalność. Księciunio się znalazł.

Janusz
Janusz
11 miesięcy temu
Reply to  Arek

Ostatni raz odpowiem na nie mądre wypowiedzi wprowadzające w błąd. Na wsiach są przygotowani na takie wypadki bo to się często zdarza mają generatory. Sprzęt do przewozu wody studnie. Powiedz mi w którym wodociągu na wsi nie było wody ? I jak długo ? Skoro wiesz … Pracuje w terenie od 30 lat i przy minus 25 pracowałem . Ty pewnie nie masz pojęcia o tym! Dobrze jest jak można wrócić do ciepłego domu !!

Janusz
Janusz
11 miesięcy temu
Reply to  Arek

Jeszcze raz dla nieruzumiejących nie potrafiących czytać ze zrozumieniem. Chodziło o zwykle włączenie fazy. Ta sytuacja w mieście zaczyna zdarzać się często. Dopóki się nie zadzwoni nie włączą. Tym razem nie można było się dodzwonić na 911. Władz to nie obchodzi. Przasnysz powinien być bezpieczny bo ma z dwóch stron linie zasilające. Ludzie nie kupują dodatkowego sprzętu zabezpieczającego. to nie wieś gdzie jest ciężko dojechać i zlokalizować awarię. Nie chce mi się dalszych oczywistości pisać ludziom złośliwym. Przy takich awariach powinno się zmobilizować ekipy dodatkowe jeśli mają problemy. Rząd potrafił zmobilizować wojsko do pilnowania ludzi chorych … A tu gdy… Czytaj więcej »

Janek wpz
Janek wpz
11 miesięcy temu

Świetna lokalizacja. Kolejne boisko zaorane…

Artur
Artur
11 miesięcy temu

Nadchodzą a właściwie już nadeszły czasy, że agregat prądotwórczy trzeba będzie kupić także do domu w mieście. Zastanawiam się tylko czy taki 1000 W inwertorowy poradzi sobie z piecem na pellet? Wracając do basenów to oby udało się doprowadzić robotę do końca to będzie super! Pewnie że trochę szkoda boiska ale lokalizacja przy już istniejących parkingach i na ogrodzonej posesji to duży plus.

Janusz
Janusz
11 miesięcy temu

Czy ktoś w miarę kompetentny może odpowiedzieć w końcu .. czemu nie zostanie zorganizowane kąpielisko np na Łojach ? Kilka ciężarówek piasku . Zorganizowanie plaży strzeżonej byłoby dużo tańsze . Znów dla ,, nieruzumiejących,, przypomnę podobne kąpieliska przy chyba brudniejszej wodzie istnieją np w Ciechanowie na Krubinie, w Makowie na zalewie, w Pułtusku na Narwi.

michał
michał
11 miesięcy temu

Wiadomo! Zbliżają się kolejne wybory i trzeba czymś kupić wyborców. Z Polskim Ładem, Tarczą Antyinflacyjną, milionem elektrycznych samochodów, itd jakoś nie wyszło, no to może sadzawka, w której wyborcy PiS będą moczyć haluksy?