Starostwo o Wydziale Komunikacji: Pandemia nie spowodowała paraliżu obsługi interesantów.

– W lipcu 2020 roku Referat Rejestracji Pojazdów został przeniesiony do nowego budynku Centrum Aktywizacji Biznesu, po czym wprowadzono system kolejkowy z rezerwacją numerków na konkretną datę i godzinę wizyty, co usprawniło pracę Wydziału Komunikacji i jednocześnie ograniczyło liczbę osób oczekujących w poczekalni – informuje przasnyskie starostwo.

 

– Ogólnie rzecz biorąc pandemia nie spowodowała paraliżu obsługi interesantów, sprawy były na bieżąco obsługiwane. Dużym plusem było odgórne wydłużenie terminu obowiązkowego zgłoszenia nabycia z 30 do 180 dni, co pozwoliło interesantom w spokoju zarejestrować pojazdy – czytamy w komunikacie.

Jak informuje przasnyski urząd, głównym powodem podjęcia decyzji o rejestracji pojazdów wyłącznie po zarezerwowaniu terminu wizyty przez Internet było dążenie do usprawnienia obsługi interesantów w Referacie. Analizując dane z lipca 2020 roku od momentu wprowadzenia systemu kolejkowego, można było ustalić optymalną liczbę spraw, przy której zostaną one efektywnie obsłużone. Aktualnie procedura rezerwacji kolejki jest uporządkowana, interesanci są bardzo zadowoleni, ponieważ nie ma już legendarnych, wielogodzinnych kolejek w Wydziale Komunikacji. Ponadto w poczekalni przebywa mała liczba osób, co jest niezwykle istotne w dobie epidemii, gdzie należy zachowywać dystans społeczny. Czas oczekiwania w kolejce jest zminimalizowany, wystarczy przyjść do Referatu Rejestracji Pojazdów 10-15 min przez wyznaczoną godziną i potwierdzić wizytę w biletomacie. Mnóstwo osób bardzo chwali takie rozwiązanie. Jeżeli ktoś nie ma dostępu do Internetu, może dokonać rezerwacji z pomocą innej osoby. Ostatecznie może zgłosić potrzebę pomocy w zarezerwowaniu terminu pracownikom starostwa.

 

Podsumowanie prac Wydziału Komunikacji:

W 2020 roku:

– wydano 5616 decyzji o rejestracji stałej pojazdów

– 5532 o rejestracji czasowej pojazdów

– wprowadzono do ewidencji 2951 nowych pojazdów z terenu powiatu przasnyskiego (w tym 1361 z miasta Przasnysz)

– dokonano 17 426 zgłoszeń zbycia/nabycia pojazdów.

 

W 2020 roku wydano 1194 prawa jazdy. Najwięcej w lipcu: 155 uprawnień do kierowania pojazdami, najmniej w kwietniu: 11 uprawnień. Powodem takiego stanu było zawieszenie egzaminów w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego.


 

Źródło Powiat Przasnyski
Sprawdź również
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kasia
kasia
2 lat temu

Wydział Komunikacji jest permanentnie sparaliżowany od wielu lat

Mati
Mati
2 lat temu

Nie było koronawirusa i też był sparaliżowany. No chyba, że było się pani lub pana urzędnika znajomym/krewnym – to obsługa ekspresowa i z uśmiechem na ustach. A tak tempo ślamazarne i wszystko z wielką łaską, czekaj petencie godzinami… Jak za komuny…

Szybki
Szybki
2 lat temu

Co Ty piszesz że tak dobrze… Paniom z wydziału komunikacji wiecznie coś nie pasuje, wiecznie jakieś utrudnienia .. chyba są tam za karę !!!

Tubylec
Tubylec
2 lat temu
Reply to  Szybki

Moze zgłoś się tam do roboty. Złota robota. Jeżeli będziesz obsługiwał takich klientów jak ty to daje ci tam miesiąc kariery. Mam tam sprawę do załatwienia raz na parę miesięcy i zazwyczaj czas się przedłuża jak trafi jakiś pajac a to bez dokumentu, a to jakaś lewizna nie wiadomo skąd, a to bez przeglądu. I zazwyczaj tacy najgłośniej dra japy.

Amelia
Amelia
2 lat temu
Reply to  Tubylec

Zgadzam się w 100%. Osoby najmniej wiedzące o specyfice pracy i łykające wszystko jak małe pelikany mają najwięcej do powiedzenia.

WPZ
WPZ
2 lat temu
Reply to  Amelia

„Paniom z komunikacji wiecznie coś nie pasuje” – no jak koleś przychodzisz z umową kupna od właściciela Nowaka, a dajesz dowód rejestracyjny od właściciela Kowalskiego, to faktycznie coś im może nie pasować. A delikwent w kolejce zamiast zrozumieć że mu brakuje umowy między Kowalskim a Nowakiem, to się kłóci. Zazwyczaj tym babkom nie pasują dokumenty ułomnych ludzi, którxy w dodatku maja problemy z myśleniem. Wyrazy współczucia.

Rampampam
Rampampam
2 lat temu

Chyba jednak nie jest tak słodko jak podaje starostwo. Na samo pobranie numerka przez internet trzeba wziąć urlop bo wrzucają w nocy po kilka sztuk. Ja dwa tygodnie nie mogłem go ustrzelić.Co mają zrobić ci którzy pracują poza Przasnyszem cały tydzień ? To jest loteria . A jeśli komuś uda się pobrać kilka numerków na dany dzień i znich nie skorzysta to paniusie w tym czasie mają czas na kawę i ploteczki.