Starostwo i PZD modernizuje drogę powiatową Mchowo – Kijewice- Obrąb.

Trwa modernizacja przez starostwo powiatowe w Przasnyszu i PZD dróg powiatowych na terenie wszystkich gmin Powiatu. Kolejnym realizowanym odcinkiem jest m.in. droga Mchowo – Kijewice – Obrąb. O jej modernizację zabiegał wraz ze starostą i zarządem powiatu jeszcze radny powiatowy śp. Piotr Marchliński. Jego starania kontynuowała i do finału doprowadziła Wanda Marchlińska, mieszkanka i sołtyska Mirowa, żona zmarłego radnego. Inwestycja właśnie się rozpoczęła.

 – Bardzo dobrze się stało, że ten odcinek jest remontowany. Mieszkańcy korzystają z tej drogi i bardzo zależało nam na tym, aby doprowadzić ją do porządku. Starosta i radni ze zrozumieniem przyjęli nasze zabiegi – powiedziała Wanda Marchlińska, która wraz z synem przeglądała postęp robót i już zgłosiła kolejne postulaty.

Starostwo i PZD budują drogi

Inwestycje drogowe powiatu nabierają tempa. Starostwo i PZD przygotowują właśnie do przekazania wykonawcy następne drogi powiatowe, na które pozyskano pieniądze unijne.

Kolejne drogi będą robione

W gminie Przasnysz w ramach obecnego przetargu starostwo i PZD zmodernizuje ponadto drogi: Karwacz – Lipa, Przasnysz – Polny Młyn – Góry Karwackie, Szczuki – Płoniawy Bramura i Dobrzankowo – Fijałkowo – Wyrąb Karwacki, a w kolejnym m.in. Leszno – Annopol.

Wielkie drogowe budowanie powiatu

Cała ofensywa drogowa powiatu obejmuje ponad 200 km dróg we wszystkich miastach i gminach. Powstają nowe mosty, a prawie 40 odcinków drogowych w ok. 80 miastach, miejscowościach i wsiach zyska nową nawierzchnię. Część z dróg zostanie przebudowana, niektóre przejdą kompleksowy remont, inne zaś zostaną wykonane od nowa. Starostwo i PZD pozyskało na inwestycje drogowe na ten rok ponad 50 mln zł.

Sławomir Czaplicki

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments