Starosta w GDDKiA w Warszawie rozmawiał o rondach i obwodnicy Przasnysza.

Wraz z Senatorem Janem Marią Jackowskim Starosta Krzysztof Bieńkowski spotkał się w GDDKiA z Leszkiem Sekulskim – Zastępcą Dyrektora ds. Zarządzania Drogami i Mostami GDDKiA Oddziału w Warszawie. Tematem spotkania była w szczególności poprawa bezpieczeństwa mieszkańców stolicy powiatu przasnyskiego.

-Drożność komunikacyjna stolicy naszego powiatu oraz wyprowadzenie transportu ciężarowego poza jej granice to na chwilę obecną nasze priorytety. – powiedział Starosta. -Przedstawiliśmy z Panem Senatorem problemy jakie dręczą nasze miasto powiatowe. Ich rozwiązanie wymaga niestety dużych nakładów finansowych.

Na spotkaniu omawiane były sprawy budowy rond w Przasnyszu, poprawy bezpieczeństwa przy drodze nr 57 Przasnysz – Bogate, połączenie budowanej obwodnicy Chorzel z drogą krajową nr 57 oraz plany budowy obwodnicy Przasnysza.

– Czynimy zabiegi, aby obwodnica Przasnysza była zrealizowana przez GDDKiA w 100 procentach bez wkładu finansowego samorządu.- podsumował starosta.

Krzysztof Bieńkowski rozmawiał z GDDKiA, żeby wzięła na siebie, w przypadku budowy obwodnicy, również koszty przygotowania projektu. W sprawie budowy obwodnicy Przasnysza Starosta rozmawiał już z Premierem Mateuszem Morawieckim, który zapowiedział program budowy 100 obwodnic w Polsce. Istnieje więc szansa, że jedna z nich zostanie wykonana właśnie w okolicach Przasnysza. Dlatego rozmowy w tej sprawie na wszystkich szczeblach są dziś tak istotne.

Starostwo Powiatowe w Przasnyszu

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ahmed
Ahmed
4 lat temu

W końcu doczekamy się tranzytu…

Monter
Monter
4 lat temu

Jaki jest rezultat tych rozmów ?

TowarzyszW
TowarzyszW
4 lat temu

Rozmawiał w samej Warszawie i jeszcze zdjęcie ma

Magda
Magda
4 lat temu

A rondo w Krzynowłodze Małej? Czy już zapomniane?

Marek
Marek
4 lat temu

Najważniejsze zdjęcie na fejsbunia.
A ta obwodnica to taka prawdziwa będzie, czy przez środek miasta?
100 obwodnic notorycznego klamcy będzie tak samo zrealizowane jak 3 miliony samochodów elektrycznych i ileś tam tysięcy mieszkań. Farmazony mitomana.