Starosta Przasnyski na V Europejskim Kongresie Samorządów.

Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski uczestniczył w V Europejskim Kongresie Samorządów pod hasłem „Samorząd – razem dla przyszłości”, który odbywał się w dniach 8–9 kwietnia br. w Krakowie. W Kongresie brało udział ponad 2000 osób – liderów samorządowych, elit regionalnych, przedstawicieli administracji państwowej, świata biznesu, kultury, organizacji pozarządowych oraz mediów. Obecni byli również samorządowcy z Mazowsza m.in. burmistrz Makowa Maz. Tadeusz Ciak, Jerzy Bauer burmistrz Ostrowi Mazowieckiej, Paweł Kalinowski – Burmistrz Gostynina i Andrzej Reder – Przewodniczący Rady Miejskiej.

-Za mną pierwsze ciekawe rozmowy z firmą Veolia dotyczące wspólnych projektów w branży energetycznej i ekologicznej, na których może zyskać nasz powiat i nasi mieszkańcy. – napisał w czasie obrad starosta na swoim oficjalnym profilu facebookowym. -Z Prezesem PKP PLK Ireneuszem Merchel rozmawiałem o odbudowie linii kolejowej nr 35 Chorzele-Ostrołęka. Prezes zapewnił mnie, że linia zostanie zrealizowana i wszystko jest na dobrej drodze do tego, by ruch pasażerski i towarowy na trasie Olsztyn-Chorzele-Ostrołęka odbywał się w ciągu 3-4 lat po nowych torach. Odkąd zostałem starostą przasnyskim odbyłem w tej sprawie już kilka ważnych spotkań i mogę powiedzieć, że po dzisiejszej rozmowie jesteśmy już naprawdę blisko realizacji tego ważnego dla naszego regionu celu. – możemy przeczytać w kolejnym wpisie starosty.

Jak można przeczytać na oficjalnej stronie www.forum-ekonomiczne.pl Europejski Kongres Samorządów to platforma wymiany poglądów oraz miejsce spotkań liderów samorządowych, elit regionalnych z przedstawicielami administracji państwowej, organizacji pozarządowych i biznesu. Wielostronna i bezpośrednia współpraca regionów i miast europejskich w sferach społecznych i ekonomicznych rozwinęła się w ostatnich latach do poziomu, który wywiera istotny wpływ na politykę i gospodarkę nie tylko poszczególnych państw ale także całego kontynentu.

V Europejski Kongres Samorządów składa się z siedmiu ścieżek tematycznych, obejmujących ponad 80 wydarzeń: bloków programowych, raportów, paneli, warsztatów, wykładów i prezentacji. Podczas Kongresu ogłoszone zostały również wyniki II Rankingu Finansowego Samorządu Terytorialnego w Polsce, w którym powiat przasnyski zajął 273. miejsce wśród 314 powiatów ziemskich w Polsce.

Źródło Starostwo Powiatowe w Przasnyszu
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments