Starosta Krzysztof Bieńkowski i radny miejski Bogdan Ćwiek przystąpili do Diecezjalnej Diakonii Wyzwolenia

12 listopada 2021 r. zawiązała się diakonia wyzwolenia w rejonie przasnyskim. Jednymi z jej 12 członków zostało dwóch przasnyskich samorządowców. Zadaniem diakonii wyzwolenia jest szerzenie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w środowisku lokalnym, podejmowanie w tym celu różnych działań oraz modlitwy.

 

Przasnyska diakonia jest trzecią rejonową diakonią wyzwolenia w Domowym Kościele diecezji płockiej po diakoniach w rejonie rypińskim i pułtuskim.

Decyzja o powstaniu diakonii w Przasnyszu kiełkowała już od dłuższego czasu, szczególnie wybrzmiała na diecezjalnym dniu skupienia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w Ratowie w czerwcu br., gdzie spotkała się duża reprezentacja osób zaangażowanych w Krucjatę z rejonu przasnyskiego.

 

– Chcemy promować trzeźwość wśród społeczeństwa. Zależy nam na docieraniu z informacjami dotyczącymi zwalczania „społecznego przymusu picia alkoholu” do starszych i młodszych, tak aby coraz więcej osób mogło zaznać prawdziwej wolności – stąd nazwa „wyzwolenie”. Będziemy współpracować z różnymi instytucjami i grupami w tym zakresie. Jest to wspólnota katolicka, więc oprócz działań nie zabraknie również modlitwy, która daje siłę zmieniać nasze życie i otoczenie – wyjaśnia Krzysztof Bieńkowski.

Jak czytamy na profilu Domowego Kościoła Diecezji Płockiej, zadaniem diakonii wyzwolenia jest szerzenie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w środowisku lokalnym, podejmowanie w tym celu różnych działań oraz modlitwy.

– W spotkaniu inaugurującym prace rejonowej diakonii wziął udział moderator rejonowy Domowego Kościoła ks. Dariusz Roliński oraz Hanna i Henryk Kowalczykowie w imieniu Diecezjalnej Diakonii Wyzwolenia. Moderatorem diakonii został ks. Artur Kowalczyk, animatorem Bogdan Ćwiek. W skład diakonii wchodzi łącznie 12 osób. Powstanie diakonii i powołanie osób odpowiedzialnych oficjalnie zatwierdził ks. Rafał Winnicki, diecezjalny moderator KWC. Nowo powstałą diakonię wyzwolenia rejonu przasnyskiego polecamy opiece Niepokalanej Jutrzence Wolności oraz innych patronów KWC – czytamy na profilu Domowego Kościoła.

 

 

M. Jabłońska

Sprawdź również
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rambo
Rambo
1 rok temu

Do klasztoru niech idą obaj, bo do rządzenia się nie nadają i jeden i drugi.

Wojtek
Wojtek
1 rok temu

Nie ma to jak budować se plecy na kościółku, poparcie spada to trzeba czymś nakłonić starsze społeczeństwo żeby głosowało na nierobów!!!

aga
aga
1 rok temu

Jakie to słodkie 😀

Ola
Ola
1 rok temu

Nie mi to oceniać Ale myślę że takie rzeczy powinniśmy robić w ciszy nie dla publicznej wiadomości I rozgłosu Wszyscy się pogubili nawet takie zacne sprawy wykorzystać dla głosu

Anna
Anna
1 rok temu

Bardziej mnie interesuje liczba zakażeń covid w powiecie, niż informacje o modlących się samorządowcach.

Marcin
Marcin
1 rok temu
Reply to  Anna

Lepjej zapytaj o miejsca w szpitalu

Beti
Beti
1 rok temu

Ojejku …dalej mamy sojusz PiS+ kościół. Starosta niedługo będzie zwykłym szarym obywatelem po wyborach już nie będzie potrzebny Kaczyńskiemu.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu

Krucjata Wyzwolenia Człowieka? Czy tylko dla mnie ta nazwa brzmi kuriozalnie?

Jaśko
Jaśko
1 rok temu

Nawet jeśli lubię starostę jako człowieka, to ta nazwa jest poprostu powalająca. Po co to to nie wiem